Stalinas ir demokratinių reformų kova

Pirma dalis
Grover Furr

Original: http://clogic.eserver.org/2005/furr.html

Įvadas

1. Šis straipsnis apibrėžia Josifo Stalino bandymus, nuo iki mirties 1930 m demokratizuoti Tarybų Sąjungos vyriausybę.

2. Šis pareiškimas ir straipsnis, nustebins daug, ir pasipiktinimą kai. Iš tiesų mano nuostaba ties mokslinių tyrimų aš ataskaitų apie rezultatus paskatino mane parašyti šį straipsnį. Aš įtarė ilgą laiką, kad Šaltasis karas portalo Sovietų istorijoje turėjo rimtų trūkumų. Vis dėlto, buvau nepasiruošusi už apgaulingi man buvo mokoma kaip faktą mastu.

3. Ši istorija yra gerai žinoma Rusijoje, kur pagarba, net susižavėjimą, Stalinas yra bendra. Jurijus Žukovas, pagrindinis Rusijos istorikas, kuris nustato, kad „Stalino kaip demokratas“ paradigmą ir kurių darbams svarbiausia vieno šaltinio, nors toli gražu ne vienintelė, pagal šį straipsnį, yra integruoti skaičius, susijęs su Mokslų akademijos. Jo darbai yra plačiai skaityti.

4. Tačiau ši istorija ir faktai, kad išlaikyti ją yra beveik nežinoma už Rusiją, kur šaltojo karo paradigma „Stalinas Piktadarys“, todėl kontroliuoja tai, kas skelbiama, kad darbai cituojami čia yra dar beveik nepastebėta. Todėl daugelis antraeilių šaltinių, naudojamų šiame straipsnyje, taip pat visų pirminių šaltinių žinoma, yra tik rusų kalba. 1

5. Šis straipsnis nėra tiesiog informuoti skaitytojus apie naujus faktus apie, ir interpretacijos, SSRS istoriją. Greičiau tai yra bandymas atkreipti ne Rusijos skaitytojų naujos mokslinių tyrimų, remiantis sovietų archyvuose, apie Stalino laikotarpį, ir Stalinas rezultatus. Aptariamus faktus čia yra suderinama su paradigmų sovietinės istorijos diapazone, kaip jie padeda paneigti daug kitų paaiškinimų. Jie bus visiškai nepriimtina – iš tiesų, piktinančius – tiems, kurių politinės ir istorinės perspektyvos buvo pagrįsta klaidingomis ir ideologiškai motyvuotas „šaltojo karo“ sąvokos sovietinės „totalitarizmo“ ir stalininio teroro „.“ 2

6. Khrushchevite interpretacija Stalinas galios alkanas diktatorius, išdavikas Lenino palikimas, buvo sukurta, kad tilptų komunistų partijos nomenklatūros poreikius 1950 m. Tačiau tai rodo, panašumai ir akcijos daug prielaidų, su kanoninės diskurso apie Stalino paveldėtas iš šaltojo karo, kuris tarnavo kapitalistinės elito norą teigia, kad komunistų kovų ar net kokių nors darbininkų klasės kova už valdžią, neišvengiamai turi sukelti kai siaubo natūra.

7. Jis taip pat tinka Trotskyists „būtina teigia, kad Trockis pralaimėjimas“ tiesa revoliucinis „, gali tik ateiti į diktatorius, kuris, manoma, pažeidė kiekvieną principą dėl kurių revoliucija buvo kovojo ranka. Khrushchevite, šaltojo karo anti-komunistas ir Trotskyist paradigmos Sovietų istorijos yra panašios savo priklausomybės nuo virtualios Demonizuodami Stalino, jo vadovavimo ir metu savo laiku TSRS.

8. Stalino požiūris nurodyta šiame esė yra suderinama su kitais prieštaringų istorinių paradigmų skaičių. Anti-revizionistinis ir po maoistų komunistų interpretacijos Sovietų istorijos pamatyti Staliną kaip kūrybingi ir logiška, jei kai kuriais atžvilgiais trūkumų, įpėdinis Lenino palikimas. Tuo tarpu, daugelis Rusijos nacionalistai, o vargu ar patvirtinimo Stalino pasiekimus, kaip komunisto, gerbti Staliną kaip figūra labiausiai atsakingas už Rusijos įmonės kaip stambus pramonės ir karinių pasaulio galingųjų. Stalinas yra pamatinis rodiklis tiek, nors ir labai skirtingais būdais.

9. Šis straipsnis yra ne bandymas „perauklėti“ Staliną. Sutinku su Jurijus vabalas, kai jis rašo:

Atvirai galiu pasakyti, kad aš prieštarauti Stalino reabilitaciją, nes aš prieštarauti Rehabilitations apskritai. Nieko ir niekas istorijoje turėtų būti reabilituotas, – bet mes turime atskleisti tiesą ir kalbėti tiesą. Tačiau, kadangi Chruščiovo laikais tik aukos Stalino represijų girdite iš tie, kurie dalyvavo juos patys, arba kas padėjo juos arba kurie nesugebėjo jiems priešintis. (Žukovas, „KP 21 Lap 02)

Aš taip pat noriu pasiūlyti, kad, jei tik Stalinas turėjo savo kelią, įvairias problemas, statybinių socializmo ar komunizmo SSRS būtų išspręsta.

10. Laikotarpiu, su kuriuo ši esė yra susirūpinęs, Stalino vadovavimo rūpėjo ne tik skatinti demokratiją valdant valstybę, bet ir skatinti vidinį šalies demokratiją, taip pat. Ši svarbi ir susijusi tema reikalauja atskiro tyrimo, o tai esė nėra centralizuotai spręsti. Tačiau iš „demokratijos“ sąvoka būtų suprantama, jis turėtų turėti kitą prasmę demokratinės-centralizuotos šalies savanoriškos nariai kontekste nei didžiulės valstybės piliečių, kai nėra politinio susitarimo pagrindas gali būti suponavo. 3

11. Šis straipsnis remiasi pirminių šaltinių, kai tik įmanoma. Bet tai priklauso labiausiai nuo mokslinių darbų rusų istorikų, kurie turi prieigą prie nepublikuotų arba neseniai paskelbtus dokumentus iš Sovietų archyvuose. Daugelis sovietų dokumentai labai svarbūs yra prieinama tik mokslininkams su privilegijuota prieiga. Daug kiti lieka visiškai izoliuojami ir „įslaptinta“, įskaitant daug Stalino asmeninio archyvo, ikiteisminis, tyrimo medžiagos, Maskvos procesų „1936-1938 susijusios tyrimo medžiagos apie kariuomenės valymus arba“ Tukhachevskii Affair „1937 , ir daugelis kitų.

12. Jurijus Žukovas apibūdina archyvinių situaciją šiuo būdu:

Su perestroikos, vienas iš šūkių, iš kurių buvo Glasnost „pradžioje. . . Kremlius archyvas, anksčiau uždarytas mokslininkų, buvo likviduota. Jo ūkiai pradėjo būti perkelta į [įvairių viešųjų archyvų – GF]. Šis procesas prasidėjo, tačiau nebuvo baigtas. Be jokios reklamos ar paaiškinimą, bet 1996 metais natūra svarbiausia, pagrindiniuose medžiagos vėl buvo perklasifikuoti, paslėpti į Rusijos Federacijos Prezidento archyve. Netrukus šios slaptos operacijos priežasčių tapo aišku, jis leido vieną iš dviejų senų ir labai skurdus mitų prisikėlimą. (6)

Iki šių mitų Žukovas reiškia „Stalino piktadarys“ ir „Staliną puikus lyderis.“ Tik iš šių mitų pirmasis yra susipažinęs su skaitytojais Vakarų ir anti-komunistų istoriografijoje. Tačiau abi mokyklos yra gerai atstovaujama Rusijos ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos.

13. Vienas vabalas knygų, o daug šį straipsnį, vadinasi Inoy Stalinas – „skiriasi Stalino“, „kitą“ arba iš mito, arčiau tiesos, grindžiamas neseniai išslaptintus archyvinių dokumentų. Jo viršelyje pavaizduota Stalino nuotrauką ir susiduria su jį tą pačią nuotrauką į neigiamas: jos priešingai. Tik retai jis Žukovas naudoti antrinių šaltinių. Nes didžioji dalis, jis cituoja neskelbtų archyvinę medžiagą, arba archyvinių dokumentų tik neseniai išslaptinta ir paviešinta. Paveikslėlį jis atkreipia iš politbiuro politikos 1934-1938 yra labai „kitoks“ iš nieko atitiktų vieną iš „mitų“ jis atmeta.

14. Žukovas baigia savo susipažinimui su šiais žodžiais:

Aš padaryti jokių pretenzijų į baigtinumo ar incontrovertibility. Bandau tik vieną užduotį: siekiant išvengti tiek išankstinę požiūrius, tiek mitų; pabandyti rekonstruoti praeitį, kai gerai žinoma, bet dabar tyčia pamiršta, sąmoningai Nenosaucams, ignoruojami visi.

Po vabalas, šis straipsnis taip pat siekiama išvengti tiek mitų.

15. Tokiomis sąlygomis visos išvados turi dar netvirtos. Bandžiau naudoti visas medžiagas protingai, ar pirminis ar antrinis. Siekiant, kad nenutrūktų tekstą aš įdėti šaltinio nuorodas kiekvienos dalies pabaigoje. Aš dirba tradicinius sunumeruoti išnašas tik tada, kai manau ilgiau, aiškinamasis raštas yra reikalingi.

16. Tyrimas Šis straipsnis apibendrina turi svarbių pasekmių tiems iš mūsų, susirūpinęs dėl perkėlimo klasė analizė istoriją, įskaitant ir Sovietų Sąjungos istoriją.

17. Vienas iš pačių geriausių Amerikos mokslininkų Stalino laikotarpiu SSRS J. Arch Getty, paragino istorinių tyrimų padaryta per šaltojo karo „produktų propagandos“ laikotarpį – „mokslinių tyrimų“, kuri nėra prasmės kritikuoti arba bandyti ištaisyti savo atskirų dalių, bet kurios turi būti padaryta viskas vėl iš pradžių. 4 Sutinku su Getty, bet norėčiau pridurti, kad tai tendencinga, politiškai įkrautas, ir nesąžiningas „tyrimai“ yra vis dar gaminami ir šiandien.

18. Šaltasis karas-Khrushchevite paradigma buvo vyraujanti požiūris į istoriją „Stalino metais.“ Tyrimo metu buvo čia gali prisidėti prie „kliringo žemės“, „pradeda viską iš naujo nuo pat pradžių.“ Tiesa, kad pagaliau atsiranda taip pat turi didelę reikšmę marksistų projektas suprasti pasaulį, kad jį pakeisti, pastato Ponadklasowy visuomenės socialinį ir ekonominį teisingumą.

19. Baigiamajame skyriuje esė išdėsčiau keletą tolesnių mokslinių tyrimų sritis, kurios yra pasiūlytus šio straipsnio rezultatus.

Naujas Konstitucija

20. Gruodžio 1936 neeilinis 8 kongresas sovietų patvirtino naujos Sovietų Konstitucijos projektą. Ji paragino slaptu balsavimu ir ginčijamų rinkimų. (Žukovas, Inoy 307-9)

21. Kandidatai turėjo būti leista ne tik nuo bolševikų partija – vadinamas All-Sąjungos komunistų partija (bolševikų) tuo metu 5 – Bet ir iš kitų piliečių grupių, taip pat, remiantis gyvenamosios vietos, kurioje pacientas apdraustas (pvz., religinių grupių), ar darbo vietoje organizacijomis. Ši paskutinė nuostata nebuvo įgyvendinta. Ginčijami rinkimai niekada nebuvo surengtas.

22. Demokratiniai aspektai Konstitucijos buvo įterpta aiškiai reikalaujant iš Josifui Stalinui. Kartu su savo artimaisiais sirgalius į bolševikų partijos Stalino politbiuro kovojo atkakliai laikytis šių nuostatų. (Getty „valstybė“) jis, ir jie, davė tik tada, kai susiduria su visu atsisakymą Šalies centrinio komiteto, ir panikos aplinkinių rimtų prabilo atradimą, bendradarbiaujant su japonų ir vokiečių fašizmo, siekiant nuversti sovietų valdžią .

23. Sausio 1935 politbiuro pavedė kurioje nurodoma, kad naujos Konstitucijos turinį AVEL „Yenukidze užduotį 6 , kurie po kelių mėnesių, grįžo su „Open pasiūlymą, neginčytinų rinkimus. Beveik iš karto, sausio 25, 1935 Stalinas išreiškė nepritarimą Yenukidze pasiūlymą, reikalaudami nuo slaptų rinkimų. (Žukovas, Inoy 116-21)

24. Stalinas padarė šį nesutarimo visuomenę dramatiškas būdu 1936 kovo per interviu Amerikos laikraščiui magnatas Roy Howard. Stalinas pareiškė, kad Sovietų Sąjungos konstitucija garantuoja, kad visi balsavimo būtų slaptu balsavimu. Balsavimo būtų vienodomis sąlygomis, su valstiečių balsų skaičiavimo, kiek, kad darbuotojo 7 ; Teritoriniu pagrindu, kaip ir Vakaruose, o ne pagal statusą (kaip caro laikais) ar darbovietę ir tiesiogiai – visi sovietai būtų renkamas pačių piliečių, o ne netiesiogiai atstovai. (Stalino Howard Interviu; Žukovas „Repressii“ 5-6)

Stalinas: Mes tikriausiai priimti mūsų naują konstituciją ne šių metų pabaigos. Komisija paskyrė parengti konstituciją dirba ir turėtų baigti savo darbus greičiau. Kaip buvo paskelbta jau pagal naująją konstituciją, rinkimų teisė bus visuotine, lygia, tiesiogine, ir paslaptis. (Stalino Howard Interviu 13)

25. Svarbiausia, Stalinas pareiškė, kad visi rinkimai būtų ginčijamas.

Jūs glumina tai, kad tik viena šalis ateis į priekį rinkimuose. Jūs negalite matyti, kaip rinkimų konkursai gali vykti tokiomis sąlygomis. Akivaizdu, kad kandidatai bus pateikti ne tik komunistų partijos, bet visos visuomenės, ne partinių organizacijų rūšių. Ir mes turime šimtus jų. Mes ne besivaržančių šalims, bet daugiau nei mes turime kapitalistų klasės kovojančių prieš darbininkų klasę, kuri yra išnaudojami kapitalistų. Mūsų visuomenė susideda tik iš laisvųjų darbininkai miesto ir kaimo – darbuotojų, valstiečių, intelektualus. Kiekviena iš šių sluoksnių gali turėti savo specialius interesus ir juos išreikšti, naudojant daugelio visuomeninių organizacijų, kad egzistuoja. (13-14)

SKIRTINGĄ piliečių organizacijos galės išdėstyti kandidatus prieštarautų partinių kandidatų. Stalinas sakė Howard, kad piliečiai būtų kirsti ne visų kandidatų vardus, išskyrus jie norėjo balsuoti.

26. Jis taip pat pabrėžė, kad ginčijamų rinkimų kovos biurokratiją svarbą.

Jūs manote, kad nebus jokių rinkimų konkursai. Bet ten bus, ir aš numatyti labai gyvas rinkimų kampanijas. Yra ne keletas institucijų mūsų šalyje, kurios dirba blogai. Atvejų pasitaiko, kai ta ar vietos valdžios institucija neįvykdo tam tikros nevienodos ir auganti reikalavimus miesto ir šalies darbininkai. Ar jūs pastatė gerą mokyklą, ar ne? Ar jūs būsto sąlygų gerinimu? Ar biurokratas? Ar padėjo padaryti mūsų darbo efektyviau ir mūsų gyvenimą išauginti? Toks bus kriterijai, kuriuos milijonai rinkėjų vertins kandidatų tinkamumą, atmesti netinkama, ištrinti jų vardus iš kandidatų sąrašus, ir skatinti bei nominuoti geriausia. Taip, rinkimų kampanijos bus gyvas, jie bus atliekami aplink daug, labai opiausių problemų, daugiausia praktinio pobūdžio, pirmos klasės svarbus žmonių. Mūsų naujas rinkimų sistema bus sugriežtinti visų institucijų ir organizacijų ir priversti juos pagerinti savo darbą. Visos šalys, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu Sovietų Sąjungoje bus per kovos prieš valdžios organus, kurie dirba blogai gyventojų rankas plakti. Mano nuomone mūsų nauja sovietų konstitucija bus pati demokratiškiausia konstitucija pasaulyje. (15)

27. Nuo šio momento, Stalinas ir jo artimiausi politbiuro asocijuojasi Viačeslavas Molotovas Andrei Ždanovo pasisakė už slaptoje ginčijamus rinkimus visiems partijos vadovybės diskusijų. (Žukovas, Inoy 207-10; Stalino Howard Interviu)

28. Stalinas taip pat tvirtino, kad daugelis tarybinių piliečių, kurie buvo atimta franšizės ją atstatyti. Apėmė narių buvusių būdų klasėms, pvz buvusių savininkų, ir tiems, kurie kovojo prieš bolševikus per pilietinį karą 1918-1921, žinomas kaip „White Guardists“, taip pat tuos apkaltintas nusikaltimų (kaip JAV šiandien ). Svarbiausia, ir turbūt daug, tarp lishentsy („atimta“) buvo dvi grupės: „buožių“ pagrindiniai tikslai per kolektyvizaciją judėjimo prieš kelerius metus, ir tiems, kurie pažeidė 1932 „įstatymas tris ausis“ 8 – Kas pavogė valstybės turtą, dažnai grūdų, kartais tiesiog išvengti bado. (Žukovas, Inoy 187)

29. Šie rinkimų reformos nebūtų reikėję, jei Stalinas vadovybė norėjo pakeisti būdą, kuriuo Sovietų Sąjunga valdė. Jie norėjo gauti Komunistų partiją išvesti iš tiesiogiai veikia Sovietų Sąjungą verslą.

30. Per Rusijos revoliucijos ir kritinių metus, kad po, SSRS buvo teisiškai reglamentuojama išrinktas hierarchijos sovietų (= „tarybos“), nuo vietos iki nacionalinio lygio, su Aukščiausiosios kaip nacionalinis įstatymų leidžiamasis organas, Tarybos (= Sovietinė) Liaudies Komisarų kaip vykdomosios valdžios institucija, ir tai, kaip valstybės vadovo tarybos pirmininkas. Bet iš tikrųjų, kiekvieno lygmens pasirinkimas iš šių pareigūnų visada buvo į bolševikų partijos rankose. Rinkimai įvyko, bet tiesiogiai kandidatūrą partijos lyderių, vadinamas „Cooptation“, buvo taip pat bendra. Net rinkimai buvo kontroliuojama partijos, nes niekas negalėjo paleisti Office, nebent partijų lyderiai sutiko.

31. Į bolševikų, tai padarė jausmą. Tai buvo forma, kad proletariato diktatūra ėmėsi konkrečių istorinių sąlygų revoliucinis ir po revoliucinis Sovietų Sąjungoje. Pagal Naujosios ekonominės politikos, ar nep, 9 darbo ir įgūdžiai buvusių ir dabartinių išnaudotojų reikėjo. Bet jie turėjo būti naudojami tik tarnybos prie darbininkų klasės diktatūra – prie socializmo. Jie neturi būti leidžiama atkurti kapitalistinių santykių, viršijančias tam tikras ribas, nei atgauti politinę galią.

32. Per 1920 ir 1930-ųjų pradžioje bolševikų partija įdarbino agresyviai tarp darbininkų klasės. Iki 1920 labiausiai partijos narių pabaigoje buvo darbininkai ir aukštos procentinę dalį darbuotojų buvo šalies. Šis masinis verbavimas ir didžiulis bandymai politinio švietimo vyko tuo pačiu metu kaip milžinišką sukrėtimų pirmojo penkerių metų planas, avarijos industrializacijos ir kolektyvizacijos daugiausia priverstinio atskiriems ūkiams į kolektyvines (kolūkis) arba tarybiniai ūkiai (tarybinis ūkis). Bolševikų vadovybė buvo tiek savo bandymu „proletarianize“ savo šaliai, ir sėkmingą paieškos rezultatuose nuoširdus. (Rigby, 167-8, 184, 199)

33. Stalinas ir jo šalininkai ant politbiuro davė keletą priežasčių norintys demokratizuoti Tarybų Sąjungą. Šios priežastys atsispindi Stalino vadovybės įsitikinimas, kad naujos valstybės socializmo buvo pasiektas.

34. Dauguma valstiečių buvo kolūkių. Mažiau individualių valstiečių ūkių kiekvieną mėnesį, Stalinas vadovybė tikėjo, kad objektyviai valstiečiai nebėra sudarė atskirą socialinę ir ekonominę klasę. Valstiečiai buvo daugiau kaip darbuotojų nei skiriasi nuo jų.

35. Stalinas teigė, kad, sparčiai augant tarybinės pramonės, ypač su darbo klasės turėjo valdžią per bolševikų partijos, žodis „proletariatas“ nebebuvo tikslūs. „Proletariatas“ Stalinas averred, nurodytą darbo klasei pagal kapitalistinio išnaudojimo, ar darbo pagal kapitalistinė tipo gamybiniams santykiams, pavyzdžiui, egzistavo per pirmuosius dešimt metų nuo Sovietų Sąjungos, ypač pagal AKP. Bet su tiesioginiu naudojimu darbuotojų pagal kapitalistų siekiant pelno dabar panaikinta, darbininkų klasė nebeturėtų būti vadinama „proletariatas“.

36. Remiantis šiuo požiūriu, išnaudotojai darbo nebeegzistuoja. Darbuotojai, dabar veikia šalyje jų pačių labui per bolševikų partijos, nebebuvo kaip klasikinis „proletariato“. Todėl, „proletariato diktatūra“ nebebuvo tinkamas koncepcija. Šios naujos sąlygos reikalavo naujos rūšies būklę. (Žukovas, Inoy 231; 292; Stalinas „projektas“ 800-1)

Anti-Biurokratija kova

37. Stalinas vadovybė taip pat buvo susirūpinęs Šalies vaidmenį šiame naujame etape socializmo. Stalinas iškėlė prieš „biurokratizmas“ su dideliu jėgų kovą anksčiau kaip savo ataskaitoje 17 partijos suvažiavimo sausį 1934 metais. 10 Stalinas, Molotovas ir kiti vadinami nauja rinkimų sistema „ginklas prieš biurokratizmą“.

38. Partijų lyderiai kontroliuoja vyriausybę tiek nustatant, ar asmuo įrašytas sovietai ir naudodamasis įvairias priežiūros ar peržiūros per ką ministerijų padarė. Kalbėdamas 7 kongreso sovietų apie 6 vasaris 1935 Molotovas pareiškė, kad slapti rinkimai „bus streikas su didele jėga nuo biurokratinių elementų ir suteikti jiems naudingos šoką.“ Yenukidze ataskaitoje nebuvo rekomenduojama ar net minimi slapti rinkimai ir iš franšizės didėja. (Stalinas ataskaita 17 PC; Žukovas, Inoy 124)

39. Vyriausybės ministrai ir jų štabai turėjo kažką žinoti apie reikalus, per kurį jie buvo atsakingi, jei jie būtų veiksmingi gamyboje. Tai reiškė, švietimas, paprastai techninį išsilavinimą, savo srityse. Tačiau partijų lyderiai dažnai padarė savo profesiją pažangos per partijos pozicijas atskirai. Nr techninės patirties reikėjo šios pažangos natūra. Atvirkščiai, politiniai kriterijai buvo reikalaujama. Šios partijos pareigūnai kontroliavo, bet jie patys dažnai trūksta techninių žinių, kad teoriškai galėtų padaryti juos kvalifikuotų priežiūra. (Stalino Howard Interviu; Žukovas, Inoy 305; Žukovas „Repressii“ 6)

40. Tai, matyt, ką Stalinas lyderystė reiškia terminas „biurokratizmas“. Nors jie žiūrima kaip pavojus – kaip, tiesą sakant, visi marksistai padarė – jie buvo įsitikinę, neišvengiamas. Atvirkščiai, jie manė, kad tai gali būti įveikti keisti į socialistinėje visuomenėje partijos vaidmenį.

41. Demokratijos samprata, kad Stalinas ir jo šalininkų partijos vadovybė norėjo inauguruoti Sovietų Sąjungoje neišvengiamai apima kokybinius pokyčius visuomeninį vaidmenį atlieka ir bolševikų partija.

Šie dokumentai, kurie buvo prieinami tyrinėtojams padarė leidžia mums suprasti. . . kad dar iki 1930 metų pabaigos mėginimų buvo imamasi, atskirti Šaliai iš valstybės ir apriboti į materialinę būdu Šalies vaidmenį šalies gyvenime. (Žukovas, Tayny 8)

Stalinas ir rėmėjai toliau šią bylą prieš opoziciją iš kitų elementų kova bolševikų partijos ryžtingai tačiau mažėja šansai į sėkmę, kol mirė Stalinas kovas 1953. Lavrentii Berija ryžtą tęsti tą pačią kovą, atrodo, tikroji priežastis Chruščiovas ir kiti jį nužudė, nei teismo keliu, prie teismo apie sufabrikuotus mokesčius gruodžio 1953 arba – kiek duomenys rodo, – per tiesiogine nužudymo Atgal Birželis .

42. Iš 1936 Konstitucijos 3 straipsnis skelbia: „Į TSRS visa valdžia priklauso darbo žmonių miesto ir kaimo kuriai atstovauja Darbo žmonių deputatų tarybos.“ Komunistų partija minėta 126 straipsnyje kaip „darbo žmonių kovoje būtina stiprinti ir plėtoti socialistinę santvarką avangardas ir todėl pagrindinis visų dirbančių žmonių, tiek viešojo, tiek valstybinėmis organizacijomis.“ Tai reiškia, kad partija buvo vadovauti organizacijoms, bet ne teisės aktų leidybos ar vykdomosios valdžios organai valstybės. (1936 Konstitucija; Žukovas, Tayny 29-30)

43. Stalinas, atrodo, tikėjo, kad, kai šalis buvo iš tiesiogiai kontroliuoti visuomenę, jos vaidmuo turėtų apsiriboti agitacija ir propaganda, ir dalyvavimo kadrų atrankos. Ką tai reiškė? Galbūt kažkas panašaus į tai.

Šalis sugrįš savo pagrindinę funkciją laimėti žmones komunizmo idealais, kaip jie tai suprato.
Tai reikštų, kad Malonų Sinekūra tipo darbo pabaigos, ir grįžti prie sunkaus darbo ir nesavanaudiško atsidavimo, kuris buvo būdingas bolševikus per carinės laikotarpio stiliaus, revoliucija ir pilietinis karas, dėl AKP laikotarpis, ir labai sunku laikotarpis avarijos industrializacijos ir kolektyvizacijos. Per šiuos laikotarpius narystę partijoje, dauguma, reiškia sunkų darbą ir pasiaukojimą, dažnai tarp ne partijos narių, daugelis iš kurių buvo priešiški bolševikų. Tai reiškė, jog veiksmingo pagrindo tarp masių poreikis. (Žukovas, „KP“ 13 lapkritis 02, Mukhin, Ubiystvo)

44. Stalinas primygtinai reikalavo, kad komunistai turi būti darbštūs, išsilavinę žmonės, galintys būti realus indėlis į gamybą ir į komunistinės visuomenės kūrimo. Stalinas buvo nenuilstantis studentas. 11

45. Apibendrinant, duomenys rodo, kad Stalinas ketino naujas rinkimų sistemą pasiekti šiuos tikslus:

Įsitikinkite, kad tik techniškai apmokyti žmonės buvo, gamybos ir sovietų plačioji visuomenė;
Stop bolševikų partijos degeneracija, ir grįžti grupės nariai, ypač vadovams, jų pagrindinė funkcija: suteikia politinę ir moralinę lyderystę, pavyzdį ir įtikinėjimo, kad likusi visuomenės dalis;
Stiprinti Šalies masės darbą;
Laimėk iš šalies piliečių, kodėl valdžios paramos;
Sukurti sąlygas Ponadklasowy, komunistinės visuomenės pagrindas.

Stalino Nugalėk

46. Per 1935 pagal Andrei Vyshinski vyriausiasis prokuroras SSRS globoja, daugelis piliečių, kurie buvo ištremti, įkalinti, ir – svarbiausia mūsų bylai – atimta franšizės buvo atstatytas. Šimtai tūkstančių buvusių buožių, turtingesni ūkininkai, kurie buvo pagrindinė tikslinė kolektyvizacijos ir tie, kurie buvo įkalinti arba ištremti už pasipriešinimą kolektyvizacijos tam tikru būdu, buvo išlaisvinti. Vyshinsky griežtai kritikavo NKVD (liaudies komisariatas Vidaus reikalų, įskaitant vidaus saugumo) kurti „Crudest klaidų ir netikslumų serijos“ deportuoti beveik 12.000 žmonių iš Leningrado po 1934 gruodžio mėn nužudymo Kirov. Jis pareiškė, kad nuo tada NKVD negalėjo suimti visiems be išankstinio sutikimo prokurorui. Rinkimų teisę gyventojai buvo išplėsta bent šimtų tūkstančių žmonių, kurie turėjo priežasties jausti, kad valstybės ir partijos gydė juos neteisingai. (Thurston 6-9; Žukovas KP lapkritis 14 & 19 lapkritis 02, Žukovas, Inoy 187; Žukovas „Repressii“ 7)

47. Stalino pradiniu pasiūlymu dėl naujos konstitucijos nebuvo įtrauktas ginčijamus rinkimus. Jis pirmą kartą paskelbė jį savo interviu su Roy Howard kovo 1 1936 metais. Tuo Bir 1937 CK plenume Jakovlevo – vienas iš CK nariai, kartu su Stalinu, dirbo labiausiai dėl naujos konstitucijos (plg. Žukovas, Inoy 223) projektą, – sakė, kad dėl ginčijamų rinkimų buvo pasiūlyta Stalinas pats. Šis pasiūlymas atrodo, susitiko su plačiai paplitęs, nors tylų opozicijos iš regioninių partijų lyderiai, pirmieji sekretoriai, arba „partocracy“, kaip Žukovas vadina juos. Po Howard interviu nebuvo net nominali girti arba parama Stalino pareiškimas dėl ginčijamų rinkimų centrinių laikraščių -. Tų, kurias tiesiogiai kontroliuoja politbiuro dauguma pravda atlikti vieną straipsnį tik kovo 10 d, ir jis nepaminėjo ginčijamas rinkimus.

48. Iš to daroma išvada, Žukovas:

Tai gali reikšti tik vieną dalyką. Ne tik „platus vadovavimas“ [regioninės Pirmieji sekretoriai], tačiau bent iš centrinio komiteto aparato dalis, Agitprop pagal Stetskii Tal „, nepripažino Stalino inovacijas, nenorėjo patvirtinti, net grynai formaliai , ginčijami rinkimai, pavojingos daug, kurios, kaip laikomasi nuo Stalino žodžiais, kad „Pravda“ buvo pabrėžta, kuriems tiesiogiai gresia pozicijas ir realią galią iš pirmųjų sekretorių – Centrinė komitetų nacionalinių komunistų partijų, regioniniu, Oblast ‚, miesto ir plotas komitetai. (Inoy 211)

49. Šalies Pirmieji sekretoriai surengė šalies suteiktomis sąlygomis, iš kurių jie negalėjo būti pašalintas pralaimėjimo bet rinkimuose sovietų jie gali patekti. Tačiau didžiulė vietos galia, kurią jie surengė kilo daugiausia iš Šalies kontroliuoti kiekvieną ekonomikos ir valstybės aparato aspektas – kolūkio, gamyklos, švietimo, karo. Nauja rinkimų sistema netektų komitetų pirmieji sekretoriai savo automatinių pozicijas, kaip delegatų sovietai ir jų gebėjimą tiesiog pasirinkti kitus delegatus. Nugalėk apie save ar „jų“ kandidatai (Šalies kandidatų) rinkimuose į sovietų būtų, tiesą sakant, apie savo darbą referendumas. Pirmasis sekretorius, kurio kandidatai buvo nugalėtas rinkimus ne šalių kandidačių būtų veikiami kaip nors su silpnais ryšiais į mases. Per kampanijas, opozicijos kandidatai buvo įsitikinę, kad kampanijos klausimus iš bet kokios korupcijos, autoritarizmas, ar nekompetencija Jie pastebėjo tarp šalių pareigūnų. Nugalėti kandidatai bus rodomas iki rimtų trūkumų, komunistų, ir tai tikriausiai padėtų jas pakeisti. (Žukovas KP 13 lapkritis 02, Inoy 226;. Plg Getty „kraštutinumų“ 122-3)

50. Vyresnysis partijos lyderiai paprastai partiečių ilgamete autoritetą, veteranai tikrai pavojingų dienų carizmo laikais, revoliucija, pilietinis karas, ir kolektyvizacijos jos turi būti komunistų buvo kupinas pavojus ir sunkumus. Daugelis turėjo mažai formalaus išsilavinimo. Skirtingai nuo Stalino, Kirov ar Berija, atrodo, kad dauguma jų nenori ar negali „perdaryti save“ per savišvietai. (Mukhin, Ubiystvo 37; Dimitrov 33-4; Stalinas Zastol’nye 235-6).

51. Visi šie vyrai buvo ilgą laiką rėmėjai Stalino politiką. Jie įgyvendino griežtą kolektyvizacijos iš valstiečių, kurios metu šimtai tūkstančių buvo deportuoti. Per 1932-1933 Daugeliui žmonių, gal net trys milijonai mirė iš bado, kuris buvo reali, o ne „man-made“, bet vienas tapo sunkesnis už kurį kolektyvizacijos ir eksproprijuoti grūdų valstiečių pamaitinti darbuotojų miestai, arba ginkluotų valstiečių sukilimai (kuris taip pat žuvo daug bolševikus). Šios partijos lyderiai buvo atsakingas už avarijos industrializacijos, vėl atšiauriomis sąlygomis prastos būsto, nepakankamo maisto ir medicininės priežiūros, mažo darbo užmokesčio ir keletą prekių pirkti su juo. (Tauger; Anderson & Sidabrinė; Žukovas KP 13 Lap 02).

52. Dabar jie susiduria rinkimus, kuriuose dalyvaus buvusi atimta franšizę, nes jie buvo apie klaidingą pusę šių sovietų politiką staiga turi teisę balsuoti atstatytas. Visai tikėtina, kad jie bijojo daugelis balsuos prieš savo kandidatus, arba prieš bet bolševikų kandidatas. Jei taip, jie stovėjo būti sumažintas arba, dar blogiau. Jie vis tiek kažkiek Šalies pozicijos arba – blogiausiu atveju – kai kokio darbo. Naujas „Stalinas“ Konstitucija garantuoja kiekvienam piliečiui Sovietų kaip teisės darbą, kartu su sveikatos priežiūros, pensijų, švietimo, ir tt Bet šie vyrai (beveik visi buvo vyrai) buvo naudojamos galios ir privilegijų, kurios visos buvo gresia pralaimėjimas jų kandidatus apklausose. (Žukovas, „KP“ 13 lapkritis 02, 1936 Const Ch X zonos;… Plg Getty „kraštutinumų“ 125, dėl religinio jausmo šalyje svarbos).

Tyrimai, prabilo, Represijos

53. Planai naują konstituciją ir rinkimus buvo nurodyta per 1936 birželio mėn plenume centrinio komiteto. Delegatai vienbalsiai pritarė Konstitucijos projektą. Tačiau nė vienas iš jų pasisakė už jį. Tai nesugebėjimas suteikti bent lūpų paslaugą Stalino pasiūlymo tikrai nurodyta „latentinis pasipriešinimą plačiąja vadovavimo“ yra demonstracinis trūksta koncernui „(Žukovas, Inoy 232, 236,“ Repressii „10-11).

54. Per 8 Visos Rusijos kongrese sovietai susitikime lapkritį-gruodis 1936 Stalino ir Molotovam vėl pabrėžė, kad plečiant franšizę ir slaptų ir ginčijamas rinkimų vertę. Per Stalino interviu Howardas dvasia, Molotovo kartą pabrėžė teigiamą poveikį, atitinkamai Šaliai, bus leista ne komunistų kandidatus į sovietų:

Ši sistema. . . negalime streikuoti prieš tuos, kurie tapo bureaucratized, atskirti nuo mases. . . . palengvins naujų jėgų skatinimas. . . kad turi išeis pakeisti atgal arba bureaucratized [ochinovnivshimsya] elementų. Pagal naujos formos rinkimus priešo elementų rinkimai yra įmanoma. Bet net ir tokia grėsmė, per pastaruosius analizę, turi būti naudojama, kad padėtų mums, kiek tai bus kaip blakstienų toms organizacijoms, kurios reikia, ir [PARTY] darbuotojams, kurie užmigo. (Žukovas „Repressii“ 15).

55. Stalinas jį dar labiau:

Vieni sako, kad tai pavojinga, nes elementai priešiškas sovietų valdžiai gali nukniaukti į aukščiausius biurams, kai buvusių White Guardists, buožės, kunigai, ir pan. Bet iš tikrųjų, kas ten bijoti? „Jei jūs bijoti vilkų, neik į mišką“. Viena vertus, ne visi buvę buožės, Balta Guardists ir kunigai yra priešiški sovietų valdžiai. Kita vertus, „jei žmonės čia ir ten išrinktas priešiškų jėgų, tai reiškia, kad mūsų agitacine darbas blogai organizuotas, ir kad mes visiškai nusipelnė šio gėdą. (Žukovas, Inoy 293; Stalinas „projektas“).

56. Dar kartą Pirmieji sekretoriai parodė nebyliai priešiškumą. The December 1936 Central Committee Plenum, whose session overlapped with the Congress, met on December 4th. But there was virtually no discussion of the first agenda item, the draft Constitution. Yezhov’s report, „On Trotskyite and Right Anti-Soviet Organizations,“ was far more central to the CC members‘ concerns. („Fragmenty“ 4-5; Zhukov, Inoy 310-11).

57 . Gruodžio 5 1936 Kongresas patvirtino naujos Konstitucijos projektą . Bet ten buvo mažai reali diskusija . Vietoj to, delegatai – partijų lyderiai – jau pabrėžė nuo priešų užsienio ir vidaus grėsmių. Užuot suteikiant kalbas patvirtinimo dėl Konstitucijos , kuri buvopagrindinė tema pranešė apie Stalino , Molotovam , Ždanovo , Litvinovas ir Vyshinski , delegatai iš esmės ignoravo . Buvo sudaryta komisija toliau studijuoti Konstitucijos projekto , nieko nustatyta apie ginčijamų rinkimų. ( Žukovas , Inoy 294 ; 298 ; 309 )

58 . Tarptautinė padėtis iš tiesų buvo įtempta. Pergalė prieš fašizmą į Ispanijos pilietinio karo buvo tiklaiko klausimas. Sovietų Sąjunga buvo apsuptas priešiškų galių. Iki antroje pusėje 1930 visose šiose šalyse buvo aršiai autoritarinio pobūdžio, militaristinis , anti- komunistų ir anti- sovietų režimai . Be spalis 1936 Suomija šaudė visoje Sovietų sienos. Tą patį mėnesį“ Berlynas -Roma kryptis “ buvo suformuota Hitlerio ir Mussolini . Mėnesio, prisijungė Japonija nacistinę Vokietiją ir fašistinę Italiją suformuoti „Anti- Kominterno paktą „. Sovietų pastangos karinių aljansų prieš nacistinę Vokietiją susitiko su atmetimo iš Vakarų sostinėse. ( Žukovas , Inoy 285-309 ) .

59 . Norssuvažiavimas eiti naujosios Konstitucijos ,sovietinė vadovybė buvo tarp pirmųjų dviejų didelio masto Maskvos bandymai . Zinoviev ir Kamenev dingo į teismą kartu su kai kuriais kitais rugpjūtį 1936 metais. Antrasis tyrimas , sausio 1937 dalyvauja keletas pagrindinių pasekėjų Trockis vadovavo Jurijus Piatakov iki šiolkomisaro pavaduotojas Heavy Industry.12

60 . Vasario Kov 1937 CK plenumas Teatralizuotas prieštaravimą per partijos vadovybė : prieš vidaus priešus kovoje , ir reikia pasiruošti paslaptis , ginčijamos rinkimai pagal naują konstituciją iki metų pabaigos . Laipsniškas atradimas vis daugiau ir daugiau grupių sąmokslą nuversti sovietų valdžią reikalavo policijos veiksmų. Tačiau rengiant tikrai demokratinius rinkimus vyriausybei ir pagerinti vidinį šalies demokratiją -tema pabrėžė, vėl ir vėl tie arčiausiai Stalino Politbiuro – reikiaatvirkščiai: atvirumą kritika ir savikritika , slapti rinkimai lyderius rangas ir- failų partijos narių ir pabaigos “ Cooptation “ pirmiausia sekretoriai.

61 . Tai plenumas ,ilgiausia kada nors Lietuvoje organizuotame SSRS istoriją, nutempė dvi savaites. Dar beveik nieko apie ją žinoma iki 1992 metų, kai Slėgio didžiulis stenograma pradėjo skelbiamas Voprosy istorii -procesas, kuris paėmė žurnalą beveik ketverius metus užbaigti.

62 . Ežiai ataskaita apie besitęsiančius tyrimus prabilo šalies viduje buvo nustelbė Nikolajus Bukharin , kurie, kalbus bando išpažinti praeities paklydimus , atsiriboti nuo kažkada Asocijuotų ir užtikrinti visiems savo dabartinę lojalumo , pavyko tik duoti parodymus prieš save toliau . ( Thurston , 40-42 ; Getty ir Naumovas sutinku , 563)

63 . Po tris sveikus dienų tai , Ždanovo kalbėjo apie už didesnę demokratiją ir šalyje , ir šalyje poreikį , remdamasis prieš biurokratijos kovą ir už glaudesnius ryšius su mases poreikiu, tiek partijos ir nepartinis .

Nauja rinkimų sistema suteiks galingą postūmį link sovietinių įstaigų darbo gerinimo ,biurokratinių įstaigų likvidavimo ,biurokratinių trūkumų likvidavimo ir deformacijų į mūsų sovietinių organizacijų veikloje . Ir šie trūkumai , kaip žinote , yra labai didelė. Mūsų partijos organai turi būti pasiruošę rinkimų kovą. Į rinkimus mes turime kovoti su priešiška agitacija ir priešiškų kandidatės . ( Žukovas , Inoy 343)

64 . Negali būti jokių abejonių, kad Ždanovo , kalbėdamas Stalino vadovavimo, numatė nekilnojamojo rinkimų konkursus su ne šalių kandidatų, kurie rimtai priešinosi įvykiai Sovietų Sąjungoje. Vien tai yra visiškai nesuderinama su šaltojo karo ir Khrushchevite sąskaitas.

65 . Ždanovo taip pat pabrėžė , bent ilgį, būtinybę plėtoti demokratines normas per bolševikų partijos pati.

„Jei norime laimėti mūsų sovietinių ir partijos darbuotojų pagarbą mūsų įstatymų ir mases – į sovietų konstitucijos , tada mes turime užtikrinti restruktūrizavimą [ perestroikos ] Partijos darbą dėl kurio neabejotinas ir iki galo įgyvendinti remiantis vidinių šalies demokratijos, kuri yra bendrais bruožais nusakyta mūsų partijos įstatuose bazės. “

Jis išvardijo pagrindines priemones, jau esančius rezoliucijos projekto jo ataskaita:iš Dokooptowanie panaikinimo;dėl balsavimo pagal šiferis draudimą;garantijų “ neribotos teisės nariams Šalies atidėtų iškeltų kandidatų ir neribotos teisės kritikuoti šių kandidatų . “ ( Žukovas , Inoy 345)

66 . Bet Ždanovo ataskaita buvo paskendę kitų darbotvarkės klausimais , daugiausia Diskusijos apie diskusijas “ priešų „. Pirmosios sekretoriai skaičius reagavo su žadintuvu , kad tie, kurie buvo ar gali būti tikimasi, kad bus parengti labiausiai atkakliai už sovietinių rinkimų buvo oponentai sovietų valdžiai : “ . Priešai “ socialinės revoliucijos ,kunigystės ir kitus 13

67 . Molotovo atsakė ataskaitoje pabrėžiama , dar kartą „plėtra ir stiprinimas savikritikos „, ir prieštaravo , kad “ priešų “ paieška :

“ Nėra prasmės ieškoti žmonių kaltas, gausūs taškas . Jei pageidaujate , mes visi čia kalti , pradedant Šalies centrinių įstaigų ir baigiant mažiausių šalių organizacijomis. “ ( Žukovas , Inoy 349)

68 . Bet tie, kurie po Molotovo ant pakylos ignoravo savo pranešimą ir toliau arfa dėl būtinumo “ paieškai “ priešų “ apsinuoginti “ Kenkėjų „irprieš kova “ ardymo . „( 352) Kai jis vėl kalbėjo , Molotovo stebėjosi, kad ten buvo beveik jokio dėmesio skiriama savo pranešime medžiagą, kuri jis pakartojo , po pirmos Apibendrinant tai, kas buvo daroma nuo vidinių priešų.

69 . Stalino kalboje kovo 3 “ taip pat skirstomi grįžti pabaigoje į poreikį gerinti Vakarėliai darbą reikia ir ravėti iš neveiksnių partijos narių ir pakeisti juos naujais. Kaip Molotovo Stalino ataskaita buvo beveik ignoruojamas.

Nuo diskusijų pradžioje Stalino baimės buvo suprantamos. Atrodė, jis buvo paleisti į kurčiųjų sienos nesupratimu , kad CK narių, kurie girdėjo ataskaitoje , ką jie norėjo išgirsti , aptarti , ką jis norėjo juos aptarti nenoro . Iš 24 asmenų , kurie dalyvavo diskusijose, 15 kalbėjo daugiausia apie “ liaudies priešai „, tai yra , Trotskyists . Jie kalbėjo su įsitikinimu , agresyviai , kaip jie turėjo po pagal Ždanovo ir Molotovam ataskaitas. Jie smarkiai sumažino visas problemas su vienu – kad ieško iš „priešų “ būtinybę. Ir beveik nė vienas iš jų priminė Stalino esmę – apie į partinių organizacijų darbą trūkumų , apie pasirengimą rinkimams į Aukščiausiąją Tarybą . ( Žukovas , Inoy 357 )

70 . Stalino vadovavimo paspartino pirmąją sekretorių priepuolis. Jakovlevas kritikavo Maskvos partijos lyderis Chruščiovas , be kita ko, dėl nepagrįstų išsiuntinėjo partijos narių ; Malenkovui deleguoti savo kritikos partijos sekretoriai savo abejingumu rangas ir- failų nariai. Atrodo, kad tai paskatino C.C. prisijungę sustoti kalbėti apie laikinai priešų , bet tik tam, kad pradėti save apginti . Dar nebuvo atsakas į Stalino ataskaitoje. ( Žukovas , Inoy 358-60 )

71 . Baigiamajame dalyvių kovo 5sudarymo dieną plenume Stalinas sumažino reikia medžioti priešus , net Trotskyists , daugelis iš jų , sakė jis, kreipėsi į partijos . Jo pagrindinė tema buvobūtina pašalinti Party pareigūnai veikia kiekvieną ekonomikos aspektą , kovoti su biurokratija ir didinti politinį lygį partijos pareigūnai. Kitaip tariant, Stalinas rezervavimo į Pirmojo sekretorių kritikos ante .

. . „Kai tarp mūsų bendražygiai mano, kad , jei jie yraNarkom ( = liaudies komisaras ), tada jie žino viską Jie mano, kad rangas , ir pati , suteikia labai daug , beveik neišsenkantis žinių Arba jie galvoja : Jei aš esu Centro komiteto narys , tada aš esu ne vienas, avarijos, tada aš turiu žinoti viską . tai ne tas atvejis. “ ( Stalinas , Zakliuchitel’noe ; Žukovas , Inoy 360-1 )

72 . Dauguma grėsmingai visų šalių pareigūnų, įskaitant pirmąją sekretorių , Stalinas pareiškė, kad kiekvienas iš jų turi pasirinkti du kadrų imtis savo vietas , o jie dalyvavo šešių mėnesių politinius mokymo kursus , kad netrukus bus nustatytas . Su pakeitimo pareigūnų vietoj jų , partijos sekretoriai būtų buvę nuogąstaujama, kad jie gali būti lengvai grąžinta per šį laikotarpį , nesilaikantiems jų „šeimas “ ( pareigūnai paklūsta jų) ,pagrindinė priežastis, dėl biurokratijos atgal. ( Žukovas , Inoy 362)

73 . Thurston apibūdina Stalino kalboje kaip “ žymiai švelnesnis „, pabrėždama “ poreikį mokytis iš masių ir atkreipti dėmesį į kritiką iš apačios. “ Netnutarimas dėl Stalino ataskaita palietė “ priešų “ tik trumpai ir nagrinėjo daugiausia su trūkumais partinių organizacijų ir jų leaderships . Pagal vabalas , kuris citatos iš šio neišleistą rezoliuciją , nė vienas iš 25 jo kiekis iš esmės buvo susijęs su “ priešų „. ( Thurston , 48-9 ; Žukovas , Inoy 362-4 ) 14

74 . Po plenumo pirmieji sekretoriai surengė virtualią sukilimą . Pirma Stalinas , tadapolitbiuro išsiuntė pranešimus naujo pabrėžiantbūtinybę surengti slaptą partijos rinkimus , opozicija Dokooptowanie o ne rinkimus , odėl vidinės partijos demokratijos poreikis paprastai . Pirmieji sekretoriai buvo daryti dalykus senaip , neatsižvelgiant į plenume rezoliucijų.

75 . Per ateinančius kelis mėnesius Stalinas ir jo artimiausi asocijuojasi bandė pasukti dėmesį nuo už vidaus priešų medžioklę – didžiausią susirūpinimą CK nariams – ir atgal link kovos biurokratijos Šalies ir rengiasi sovietų rinkimuose. Tuo tarpu, “ vietiniai partiniai vadovai padarė viską, ką galėjo per partinės disciplinos ( o kartais ir už jos ribų ), kad kabina arba pakeisti rinkimus ribų.“ ( Getty “ kraštutinumų “ 126 ; Žukovas , Inoy 367-71 )

76 . Staiga atskleisti balandžio, gegužės ir ankstyvą Bir 1937 , kas pasirodė esąsiš esmės pagrįsta karinės ir policijos sąmokslo sukeliaStalinas vyriausybę reaguoti į paniką . Genrikh Yagoda vadovas saugumo policijos ir Vidaus reikalų ministras buvo suimtas 1937 kovo pabaigoje ir pradėjo išpažinti balandžio mėn. Gegužės ir išankstinio Bir 1937 aukšto rango kariniai vadai prisipažino sąmokslą su Vokietijos generalinio štabo nugalėti Raudonąją armiją tuo atveju, kai pagal Vokietijos ir jos sąjungininkų invazijos atveju , taip pat buvo siejamas su prabilo politinių veikėjų, tarp jų daug tokių, kurie dar užima aukštus postus . ( Getty “ kraštutinumų “ 115 , 135 ; Thurston , 70 , 90, 101-2 , Genrikh IAgoda ) 15

77 . Ši situacija buvo kur kas rimtesnė, nei betsovietų valdžia susidūrė anksčiau. Atsižvelgiant į 1936 ir 1937 Maskvos bandymai atvejuvyriausybė ėmėsi savo laiko pasiruošti bylą ir organizuos viešą bandymus , siekiant maksimalaus viešumo . BetKaro sąmokslo perkrauta toli skirtingai. Šiek tiek daugiau nei tris savaites praėjo nuo MARSHAL Michailo Tukhachevsky suėmimo gegužės pabaigoje dienos iki teismo ir vykdymo Tukhachevsky ir kitų septynių aukštų karinių vadų 11-12 birželis . Per tą laiką šimtai aukšto rango kariniai vadai buvo grąžinta į Maskvą perskaityti prieš jų kolegos įrodymus – dauguma iš jų , savo vadams – ir įsiklausyti į sunerimęs analizę pagal Stalino ir maršalo Voroshilov , liaudies komisarui gynybos ir aukščiausio rango karinis veikėjas šalyje.

78 . Tuo vasario-kovo plenume laiko nei Yagoda nei Tukhachevsky dar nebuvo suimtas. Stalinas irpolitbiuro numatyta, kadKonstitucija yra pagrindinis darbotvarkės klausimas , ir buvo nustatyti gynybinės tai, kad dauguma CK nariai ignoravo šią temą, pirmenybę pabrėžti prieš mūšį “ priešų „. Politbiuro Planuojama, kad konstitucinės reformos buscentrinis punktas darbotvarkėje artėjančius Bir 1937 plenume , taip pat. Tačiau birželiosituacija buvo kitokia . Sklypų pagal NKVD ir labiausiai žinomų karo vadų nuversti vyriausybę ir nužudyti lyderio narius galvos atradimas visiškai pakeitė politinį atmosferą.

79 . Stalinas buvo gynybinės. Be birželis 2 kalboje išplėstą sesijoje karo Sovietų (kuris susitiko 01-04 birželis ) jis pavaizdavo neseniai uncovered16 prabilo kaip ribotas ir labai sėkmingai sprendžiami seriją. Tuo vasario-kovo plenume jis taip pat ir jo politbiuro šalininkai buvo sumažintas pirmą SEKRETORIŲ “ pagrindinį susirūpinimą vidaus priešų. Tačiau, kaip vabalas pastabų ,situacija buvo “ lėtai , bet ryžtingai , gauti iš jo [ Stalino ] kontrolę. “ ( Stalinas “ Vystuplenie “ ; Žukovas , Inoy Ch 16 Keliose vietose ; . 411 ) .

80 . Bir 1937 CK Plenum17 pradėjo pasiūlymo panaikinti , pirma, septynių sėdi CC nariai ir kandidatai “ trūksta politinių patikimumą „, tada dar 19 narių ir kandidatų už “ išdavystę ir aktyvaus kontrrevoliuci veikla. “ Pastarosios 19 turėjo būti suimtas NKVD . Įskaitant dešimties narių išsiųstų pateikus panašius kaltinimus prieš plenume pagal BK apklausos nariai ( įskaitant karinių vadų jau bandė , nuteistas, ir vykdomas ) , tai reiškia, kad 36 120 CC nariai ir kandidatai kaip gegužės 1 tur pašalintas.

81 . Jakovlevas ir Molotovo kritikavo partijos lyderių nesugebėjimo organizuoti nepriklausomų sovietinių rinkimų. Molotovo pabrėžė būtinybę judėti net pagerbti revoliucionierius iš kelio , jei jie buvo nepasiruošusi į dieną užduotis. Jis pabrėžė, kad tarybiniai pareigūnai nebuvo “ antrarūšiais darbuotojai . “ Akivaizdu partijos lyderiai buvo gydyti juos tokiais.

82 . Jakovlevas eksponuotos ir kritikavo Pirmosios sekretorių nesugebėjimo surengti slaptą rinkimus partijos pranešimų , remdamasi tik paskyrimo ( “ Cooptation ). Jis pabrėžė, kad partijos nariai , kurie buvo išrinkti delegatai sovietai negali būti pateiktos pagal šalių grupes ne sovietų drausmės ir papasakojo , kaip balsuoti . Jie negali būti pasakyta, kaip balsuoti savo partijos vadovų , kaip antai pirmoje sekretoriai. Jie turėjo būti nepriklausomas nuo jų. Ir Jakovlevas nurodyti kuo griežčiausiai , kad reikia “ įdarbinti iš labai turtingos rezervo naujų kadrų pakeisti tuos, kurie tapo supuvę arba bureaucratized . “ Visi šie pareiškimai sudarė aiškų priepuolį pirmą sekretoriai. ( Žukovas , Inoy 424-7 ; Tayny , 39-40 , cituojama iš archyvinių dokumentų )

83 . Konstitucija buvo galutinai apibrėžta irpirmųjų rinkimų data buvo nustatyta 12 gruodis 1937 . Stalinas vadovybė vėl primygtinai paragino kovoti biurokratiją ir kurti ryšius su mases naudą. Tačiau – pakartoti – visa tai stebėjo vienodai precedento , santrauką išsiuntimo iš CK iš 26 narių devyniolika iš jų buvo tiesiogiai pavesta išdavyste ir antyrewolucyjna veikla. ( Žukovas , Inoy 430)

84 . Turbūt atskleisti yra tokia pastaba Stalino , kaip citavo vabalas :

Pasibaigus diskusijoms , kai objektas buvolabiau šaltakraujiškas metodu skaičiuojant biuletenių paieška pabaigoje [ Stalinas ] pastebėjo, kad Vakaruose , nes daugiapartinės sistemos , ši problema neegzistuoja. Iškart po to jis staiga ištarė frazę, kuri skambėjo labai keistai tokio pobūdžio susitikimo : „Mes neturime turėti skirtingas politines partijas Laimei ar nelaimei , mes turime tik viena šalis . „. [ Vabalas akcentuojamas ] Ir tada jis pasiūlė , bet tik kaip laikina priemonė , naudoti už šaltakraujiškas rinkimų priežiūrą, atstovai iš visų esamų visuomeninių organizacijų , išskyrus bolševikų partijos tikslais. . . . Iššūkis partijos autokratijos buvo išduotas . ( Žukovas , Inoy 430-1 ; paryškinta ; Tayny 38)

85 . Bolševikų partija turėjo rimtų krizės , ir tai buvo neįmanoma tikėtis , kad įvykiai būtų atsiskleisti sklandžiai. Tai buvoblogiausias atmosfera per kurį pasirengti demokratinių priėmimo – paslaptis , universalus ir ginčytinus – rinkimai . Stalino planas reformuoti sovietinę valdžią ir vaidmenį joje iš bolševikų partijos buvo pasmerktas .

86 . Tuo plenume Robert Eikhe pabaigoje pirmasis sekretorius Vakarų Sibiro krašte (regionas Rusijos respublikos ) susitiko asmeniškai su Stalinu . Tada keletas kitų Pirmieji sekretoriai susitiko su juo. Jie turbūt pareikalavo baisu įgaliojimus , kad jie buvo suteiktos netrukus po :institucija sudaro “ trejetai „, ar grupes iš trijų pareigūnų , kovoti su plačiai sąmokslas prieš sovietų valdžią jų area.18 šių trejetų buvo suteikta vykdymo galios be apeliacijos . Skaitiniai ribos , kurias reikia nušautas ir kiti kalinami vien galia šių trejetų buvo reikalaujama ir duoti. Kai tie buvo išnaudotos, pirmieji sekretoriai paprašė ir gavo aukštesnius limitus . Vabalas mano, kad Eikhe galėjo vardu paraišką teikia neformali grupė Pirmosios sekretoriai. ( Getty “ kraštutinumų “ 129 ; Žukovas , Inoy 435 )

87 . Kas buvo šių drakoniškos tyrimų -by- trejeto tikslai ? Vabalas mano, jie turi būtilishentsy , tie patys žmonės, kurių pilietybės teisės, įskaitant franšizę , neseniai buvo atstatyta ir kurių balsai potencialiai kelia didžiausią pavojų pirmą SEKRETORIŲ “ tęsti valdžioje . Žukovas daugiausia nuolaidą nekilnojamojo prabilo egzistavimą. Bet archyviniai dokumentai neseniai paskelbtų Rusijos aišku, kad , bentjau,centrinė vadovybė buvo nuolat gauti labai patikimus policijos sąskaitas prabilo , įskaitant stenogramas konfesijų . Žinoma, Stalinas ir kiti Maskvoje manoma, šie sąmokslas egzistavo. Mano spėjimas šiuo momentu tempas vabalas , kad kai kurie , bent jau iš prabilo teigė iš tikrųjų egzistavo, ir kad pirmasis sekretoriai tikėjo jais. ( Žukovas , „KP“ 13 lapkritis 02, Inoy Ch 18 ; . “ Repressii “ 23 ; Lubianka B )

88 . Toliau hipotezė yra , kad kiekvienas kuris šiuo metu , ar kada nors buvo , kaip nors susiję opozicijos judėjimo pobūdžio galėjo būti vertinamas kaip „priešas „, ir atsižvelgiant į sulaikymo ir tardymo NKVD , vienas iš kurių nariai visada sudaro dalis trejeto . Kita grupė buvo tie, kurie atvirai išreiškė nepasitikėjimą ar neapykantą į Sovietų sistema, kaip visuma . Thurston cituoja įrodymų, kad tokie žmonės dažnai buvo suimti iš karto. Tačiau tie, kurie tiesiog išreiškė kritiką vietos partijos lyderių , ypač kritikos susitikimus pakviestų šiam tikslui nebuvo suimtas , o tie, kuriuos jie kritikavo , įskaitant partijos lyderių , kartais buvo . ( Thurston , 94-5 )

89 . Priešingai , tai , kad tie, kurie teigia, kad sąmokslas buvo fantomai Stalino paranojikas proto – arba dar blogiau , yra pramanytas stiprinti Stalino megalomaniac laikyti valdžią – yradaug įrodymų , kad nekilnojamojo sąmokslas egzistavo. Sąskaitos sąmokslininkų , kurie buvo vėliau gali išeiti iš TSRS sutinku . Grynasis tūris policijos dokumentus dėl tokių prabilo , tikiš jų mažai dar nebuvo paskelbta , teigia griežtai pasisako prieš bet mintis, kad visa tai galėjo būti pagaminti . Be to, Stalino anotacijos dėl šių dokumentų aišku, kad jis tikėjo, kad jie buvo tikslūs . ( Getty “ kraštutinumų “ 131-4 ; Lubianka B )

90 . Getty apibendrina beviltišką prieštaravimą šiuo būdu :

Stalinas dar nebuvo pasiruošęs trauktis iš ginčijamų rinkimų , ir 2 Lie 1937 pravda , be abejo, nusivylęs regioninius sekretores skelbdama pirmąją naujomis rinkimų taisyklėmis , priimant ir įgyvendinant ginčijamus universalias, slaptu balsavimu rinkimus. Tačiau Stalinas pasiūlė kompromisą. Tą pačią dieną,rinkimų įstatymas buvo išleistas ,politbiuro patvirtino masinio veiklai pradėti nuo būtent elementų vietos lyderiai skundėsi , o valandomis vėliau Stalinas siuntė savo telegramą provincijos partijos lyderių , nurodančio „buožių operaciją [ vs lishentsy – GF ] . Sunku išvengti išvados, kad už verčia vietos partijų lyderiai nebuvo rinkimų , Stalinas pasirinko padėti jiems laimėti , suteikiant jiems leidimą nužudyti arba deportuoti šimtus ar tūkstančius “ pavojingų elementų . “ ( “ Kraštutinumų “ 126)

91 . Nepriklausomai nuojų istorija valymų , neteismines egzekucijas , ir tremtys , Stalinas , atrodo, tikėjo, kad jie buvo sukurti prielaidas ginčijamų rinkimų. Tačiau visa ši veikla tikrai sabotavo atsakingos už tokių rinkimų galimybę.

92 . Iš pradžių politbiuro bandė apriboti represijų kampaniją , užsisakyti , kad jis būtų baigtas per penkias dienas. Kažkas įsitikinęs , ar verčiamas , juos galimaNKVD pratęsti laikotarpį, keturis mėnesius – 05-15 rugpjūtis į 05-15 gruodis . Tai buvo dideli numeriai suimtųjų ? Yra įsitikinęs, kadšalis susidūrė su plačiai rinkinį prabilo ir didžiulis vidaus grėsmę ? Mes nežinome , kaip detales ir kodėl ši masė represijos prasidėjusios kaip jis tai padarė .

93 . Tai buvo būtent tai,laikotarpis, per kurįrinkimų kampanija turėjo įvykti . Norspolitbiuro toliau pasirengimą ginčijamų rinkimų , taikant taisykles, apie tai, kaip rinkėjai buvo nurodyti savo pasirinkimą , ir kaip pareigūnai turėtų dirbti nuotėkio rinkimai, vietos pareigūnai iš tikrųjų kontroliavo represijas . Jie gali nustatyti, kokios opoziciją , jei tokių yra, partijos – tai reiškė , didele dalimi , į save – būtų laikoma “ ištikimas „, ir ką reikštų represijų ir įkalinimo ar mirties ( Getty “ kraštutinumų “ Visur . ; Žukovas , Inoy 435 )

94 . Pirminiai dokumentai rodo, kad Stalinas ircentrinis politbiuro vadovybė buvo įsitikinusi, kad antisovietinio sąmokslininkų buvo aktyvūs ir turėjo būti sprendžiami. Tai, ką regioninės partijos lyderiai tvirtino per vasario-kovo plenume . Tuo metuStalinas vadovybei sumažinti šį pavojų ir laikė sutelkiant dėmesį į Konstitucijos , irreikia parengti naujų rinkimų ir “ bureaucratized “ ir senas lyderystės Su naujomis pakeitimams.

95 . Iki birželio plenume pirmieji sekretoriai galėjo pasakyti , tiesą sakant : “ Mes juk tau sakiau mes buvome teisūs , o jūs neteisūs Be to, mes vis dar teisinga – pavojingos bendrininkai vis dar aktyvus, paruoštas naudoti. . rinkimų kampanija jų bandymas pakelti maištą prieš Sovietų vyriausybės. “ Buvo tai , kaip tai atsitiko ? Atrodo patikimas. Bet mes negalime būti tikri .

96 . Stalinas ircentrinė vadovybė neturėjo supratimo, kaip giliai šie sąmokslas pratęstas . Jie nežinojo, ką nacių Vokietija ar fašistinė Japonija daryti. Birželio 2 d Stalinas yra pasakęs išplėstą karo Sovietų susitikimą,Tukhachevsky grupei, atsižvelgiant į Raudonosios armijos veiklos planą, Vokietijos generalinio štabo . Tai reiškė, kadjaponų, kurie jungiasi į karinį aljansą („Axis “ ) ir anti- komunistų partijų aljanso („Anti- Kominterno paktas “ – tikrai,antisovietinis paktą) su fašistinės Italijos ir nacistinės Vokietijos , būtų , be abejo, jį taip pat.

97 . Stalinas pasakė karinius lyderius , kad braižytuvai norėjo, kad SSRS į “ kitą Ispanijos “ – tai reiškia ,penktoji kolona per derinamas su invazija fašistų armija. Atsižvelgiant į tai siaubinga pavojus ,sovietinė vadovybė buvo pasiryžusi reaguoti su žiauriai ryžto . ( Stalinas “ Vystuplenie )

98 . Tuo pačiu metu daug įrodymų rodo, kadcentrinis ( Stalinas ) vadovybė norėjo tiek siauresnius „Troika “ represijų reikalavo First sekretorių ir toliau įgyvendinti naująją konstituciją paslaptį ir ginčijamus rinkimus. Nuo 05-11 liepa Patys pirmieji sekretoriai po Eikhe pranašumą siunčiant tiksliais skaičiais tų, kuriuos jie norėjo nuslėpti – iki vykdymo ( 1 kategorija) , arba laisvės atėmimu ( 2 kategorija) . tada ,

staiga liepos 12 d pavaduotojas NKVD M.P. Frinovskii siunčiami skubiai telegrama vietos policijos žinybas : “ Negalima pradėti operaciją nuslopinti buvusių buožių kartoju , nereikia pradėti. „. ( Getty “ kraštutinumų “ 127-8 )

99 . Vietos NKVD vadai buvo grąžinta į Maskvą konferencijoms , po kurio buvo išduotas įsakymas Nr 00447 . Tai labai ilgas ir išsami instrukcija ir praplėtė žmonių , kuriems represijas ( iš esmės taip pat kunigų , tie, kurie anksčiau priešinosi sovietų valdžią, ir nusikaltėliai ) rūšių, ir – dažniausiai – sumažino “ ribas“ arba numerius reikalaujamas provincijos sekretoriai .19 Visa tai nepastovumas pasiūlė nesutarimus ir kovos tarp „centras“ – Stalino ir centrinės politbiuro vadovavimo – ir pirmasis sekretoriai provincijų vietovėse. Stalinas buvo akivaizdžiai nėra atsakingas. (Įsakymas Nr 00447 ; ​​Getty “ kraštutinumų “ 126-9 ) .

100 . Centro komiteto plenumas spalis 1937 pamatė galutinį nutraukta dėl ginčijamų rinkimų planą. Pavyzdys balsavimo , kuriame keli kandidatai , jau buvo sudarytas, kai kurie iš jų yra išlikę įvairių archives.20 Vietoj to, sovietiniai rinkimai 1937 gruodžio buvo įgyvendinta remiantis tuo, kad Šalies kandidatai būtų paleisti šiferis su 20-25% Nepartinių kandidatų – kitaip tariant ,“ Aljansas“ dvasia , bet be konkurso . Iš pradžių šie rinkimai buvo planuojama be šiferis ; balsavimo turėjo būti tik tiems asmenims -labiau demokratiška metodas. Žukovas sugebėjo įsikurti archyvuose patį dokumentą, pasirašytą Molotovo , spalio 11 dieną esant 6 val atšaukti ginčijamus rinkimus. Tai sudarė didžiulį bet neišvengiama trauktis Stalino ir jo šalininkai politbiuro . ( Žukovas , „KP“ 19 lapkritis 02, Žukovas , Tayny 41 ; . Inoy 443)

101 . Jis taip pat buvo spalio C.C. Plenumas , kadpirmą kartą protestuoja prieš masinių represijų buvo ištarė Kursko pirmasis sekretorius Peskarov :

„Jie [NKVDtrejetas – ? GF ] pasmerkė žmones smulkių dalykų … nelegaliai, ir kai mes … uždavė klausimą į KT , draugai Stalinas ir Molotovas tvirtai rėmė mus ir išsiuntė darbuotojų brigada nuo Aukščiausiasis Teismas ir prokuratūra peržiūrėti šias bylas …. Ir paaiškėjo , kad trijų savaičių darbą šio brigados 56% nuo 16 raiony sakinių buvo anuliuoti brigadai kaip neteisėtas. dar daugiau, 45% sakinių nebuvo jokių įrodymų, kadnusikaltimas buvo įvykdytas. “ ( Žukovas , Tayny , 43 , pažymėta mano )

102 . Tuo 1938 sausio mėn plenume Malenkovui pristatytas pūslių kritiką daugybės partijos narių išsiųstų ir piliečiai nuteisti , dažnai net pateikti pavardžių sąrašą , bet tik iš numerių nuteistų ! Postyshev , pirmasis sekretorius Kuybyshev , buvo pašalintas kaip kandidato Politbiuro narys ir reikalauja, kad ten buvo “ vosvienas sąžiningas žmogus “ tarp visų šalių pareigūnų .

103 . Atrodo, kadNKVD buvo nekontroliuojamas , bent jau daug vietos lygmenyje. Be abejo, pirmieji sekretoriai buvo per daug. ( Žukovas , „KP“ 19 lapkritis 02, Tayny , pp 47-51 ; Thurston 101-2 ; 112) Tačiaupolitinio biuro vadovybė vis dar susirūpinęs, kad buvo tikri sąmokslininkų , kurie turėjo būti nagrinėjami. Mastas NKVD pažeidimų nebuvo pripažintas . Kaip vabalas pažymi , Malenkovo ​​ataskaitomis ir kaltinti karjeristai viduje didžiules išsiuntimo ir areštų partijos , sekė Kaganovich ir Ždanovo kuris pabrėžė nuo priešų kovą ir suteikė tik šiek tiek dėmesio “ naivumas ir nežinojimo “ į darbą “ sąžiningos bolševikų „.

104 . Tiesa , pagal kurias tiesiogiai kontroliuoja Stalino vadovavimo, vis dar buvo raginama pašalinti Šaliai tiesiogiai kontroliuoti ekonominius reikalus ir poreikį skatinti ne šalies žmones į pagrindinius vaidmenis . ( Žukovas , Tayny 51-2 ) Tuo tarpu Nikita Chruščiovas , kurie turėjo 1937 metais paragino įgaliojimą vykdyti 20.000 neįvardytų žmonių, kai partijos vadovas Maskvoje buvo perkeltas į Ukrainą iš kur , per mėnesį , jis paprašė institucijos nuslopinti 30.000 žmonių . ( Žukovas , Tayny 64, ir pamatyti, n. 23 toliau)

105 . Nikolajus ežiai , kurie perėmė iš Genrikh Yagoda NKVD 1936 metais, atrodo, buvo glaudžiai aljansą su Pirmosios Secretaries.21masė represijos 1937-1938 tapo toks susiję su jo vardu , kad jis vis dar vadinamas“ Yezhovshchina . “ Ežiai buvo kalbama į atsistatydina dėl rugsėjis 23, 1938 22 ir lapkričio 1938 pavyko Lavrentii Berijai .

106 . Pagal Berijai daugelis NKVD pareigūnų ir pirmojo sekretorių , atsakingų už tūkstančius mirties bausmių ir trėmimų buvo teisiami ir dažnai vykdomas patys už vykdymą nekaltus žmones ir naudojant kankinimus prieš suimtųjų . Išrašais kai kurių šių policininkų , kurie naudojami kankinimui tyrimų buvo paskelbti . Daugelis žmonių nuteisti arba įkalinti , ištremti arba siunčiami į lagerius buvo išlaisvinti. Berija Pranešama, vėliau sakė , kad jis buvo raginamas “ likviduoti Yezhovshchina . “ Stalinas pareiškė orlaivių dizaineris Jakovlevą kad ežiai buvo vykdomas žuvo daug nekaltų žmonių . ( Lubianka B Nr. 344 ; 363 ; 375 ; Mukhin , Ubiystvo 637 ; Jakovlevas )

107 . Nesuskaičiuojami žala buvo padaryta sovietinės visuomenės, Sovietų vyriausybės ir bolševikų partija . Tai, žinoma , jau seniai žinoma . Kas nebuvo suprantama iki šiol , kadįsteigti trejetai , ir didelių kvotų vykdymo ir trėmimai , buvo inicijuotas į Pirmosios sekretorių reikalavimu , o ne Stalinui. Vabalas mano, kadglaudus ryšys tarp šio ir paslapčių grėsmę , ginčijamų rinkimų , ir tai, kadCK pavyko verčia Stalino vadovybę atšaukti ginčijamus rinkimus , teigia, kad atsikratyti „grėsmė “ ginčijamų rinkimų galėjo pagrindinė priežastis, dėl masinių areštų ir bausmė iš “ Yezhovshchina . “ 23 ( Žukovas , „KP )

108 . Niekas negali atleisti Stalinui ir jo šalininkai ir stambios priemonė atsakomybės už vykdymo – Akivaizdu, kad kelis šimtus thousand24 – pasekti . Jei šie žmonės buvo įkalintas , o ne vykdomi beveik visi būtų gyveno. Daugelis turėjo jų bylas peržiūrimi ir buvo paleistas. Mūsų tikslais čia , tačiaupagrindinis klausimas yra toks: Kodėl Stalinas pasiduoti pirmą SEKRETORIŲ poreikius , kad jie būtų suteikta gyvybės ar mirties „Troika “ įgaliojimus? Nors nėra jokių pasiteisinimų , ten buvo tikrai priežastis.

109 . Nė viena vyriausybė gali bet kada būti pasirengę nuo vienu metu išdavyste iš aukščiausių karinių vadų, aukšto rango veikėjai abiejų nacionalinių ir svarbi regioninės valdžios , o paslaptis ir pasienio policijos vadovas.

110 . Rimtas rinkinys prabilo , apimantis tiek Esamus ir buvusius aukšto lygio politinių partijų lyderiai , kurie turėjo ryšius visame didžiulėje šalyje , ką tik buvo atidengta . Labiausiai grėsmingas buvokarinių veikėjų dalyvavimas labai aukščiausio lygio , su slaptų karinių planų atskleidimu fašistų priešų. Kariniai sąmokslininkai turėjo ryšių visoje SSRS. Sąmokslo taip pat buvo susiję su labai aukščiausio lygio NKVD , įskaitant Genrikh Yagoda , kuris buvo jam vadovavo 1934 metų iki 1936 buvo Pavaduotojas komanda keletą metų prieš 1934 metais. Jis tiesiog negalėjo būti žinoma, kaip plačiaisąmokslas buvo , ir kiek žmonių dalyvavo . Išmintingiausia buvo įtarti worst.25

111 . Politbiuro ir Stalinas buvo ne dviejų didelių hierarchijos viršūnėje , tiek bolševikų partijos ir Sovietų vyriausybės. Ką jie žino apie padėtimi šalyje atspindi tai, ką jų pavaldiniai jiems pasakė .

112 . Bolševikų partija buvo įsteigta demokratinėje centralizuotos mados. Nepaisant to, jo statusą ir populiarumą šalyje , Stalinas ( kaip ir bet partijos lyderis ) gali būti balsuojama komisija, sudaryta iš centrinio komiteto dauguma. Jis neturi galimybės ignoruoti raginimų nedelsiant turi daug CK nariai.

113 . Kad būtų aiškiau, Stalino nesugebėjimą sustabdyti First sekretorių iš nepaiso demokratinio rinkimų vabalas principus cituoja vieną įvykį iš dar neišleistą nuorašuose spalis 1937 CC Plenumas .

I.A. Kravtsov , pirmasis sekretorius Krasnodar kraikom [ regionų komitetas – GF ] buvovienintelis pripažinti ir išsamiai , ką jo kolegos darė slapčia keletą savaičių jau. Jis pabrėžė , kad tik tie, deputatas Aukščiausiosios TSRS , kuris geriau tinka „Platesnis vadovavimo interesų kandidatų atrankos .

„Mes pasidengti savo kandidatus į Aukščiausiosios “ Kravtsov pareiškė atvirai . „Kas šie“ draugai “ Aštuoni yra tos Šalies teritorijoje; ? Du yra ne partijos nariai arba nariai komjaunimo [ komjaunimo organizacijos ] Tokiu būdu mes surengėme į procentinę dalį ne partijos narių nurodyta sprendimo projekte. CK Iki okupacijos šie „draugai“ yra suskirstyti tokiu būdu : . keturių šalių darbuotojai , du sovietiniai darbuotojai, vienas kolūkis pirmininkas , vienas derinti vairuotojas , vienas traktorininkas , vienas aliejus darbuotojų …
Stalinas : Kas dar , be kombaino tvarkykles?
Kravtsov : Tarp dešimties yra Jakovlevaspirmasis sekretorius kraikom , [ ir] krašto vykdomojo komiteto pirmininkas .
Stalinas : Kas patarė jums tai padaryti ?
Kravtsov : Turiu pasakyti , draugas Stalinas , kad jie patarė man čia, CK aparato .
Stalinas : „Kas ?
Kravtsov : Mes, C.C. skiriamas mūsų krašto Vykdomojo komiteto pirmininkas , draugas Simochkin , ir jis gavo į CK patvirtinimo aparatas .
Stalinas : „Kas ?
Kravtsov : Aš negaliu pasakyti , aš nežinau.
Stalinas :gaila, kad jūs neturite pasakyti , jums buvo pasakyta, neteisinga “ ( Žukovas , Inoy 486-7 ) .

114 . Matyt visi Pirmieji sekretoriai darė ką tik Kravtsov atvirai pareiškė – ignoruojant slaptų sovietinių rinkimų principas ,principas jie patys balsavo ne anksčiau plenumų , bet aiškiai niekada susitarta. Tai žymi Stalino galutinį pralaimėjimą dėl šio klausimo, Konstitucinio ir rinkimų sistemos reformos jis ir jo centrinė vadovybė buvo ginant daugiau nei dvejus metus.

115 . Demokratines reformas buvo nugalėtas . Metų politinė sistema liko vietoje. Stalino planas ginčijamų rinkimų buvo išvykę į gera . “ TaigiStalino ir jo grupės bandymas reformuoti politinę sistemą Sovietų Sąjungos baigėsi visiškai sugedus „. ( Žukovas , Inoy 491 )

116 . Vabalas mano, kad jei Stalinas atsisakė pirmojo sekretorių dėl ypatingų „Troika “ įgaliojimus skundus jis – Stalinas – būtų greičiausiai buvo balsuota iš , suimtas kaipkontrrevoliucinių ir vykdomas. “ … [ T] oday Stalinas galėtų būti sunumeruoti tarp 1937 m represijų aukoms ir atminimo “ iriš ANYakovlev Komisija būtų seniai peticijas savo reabilitacijos . “ ( Žukovas , „KP 16 Lap 02)

117 . Be Lap 1938 Lavrentii Berija efektyviai pakeisti ežiai vadovu NKVD . “ Trejetai “ buvo panaikinta. Neteismines egzekucijas sustojo, ir asmenys, atsakingi už daugelį baisių kraštutinumų patys buvo išbandytas ir įgyvendinamų ar imprisoned.26 Tačiau karas artėja. Prancūzijos vyriausybė atsisakė tęsti net labai silpnas portalo Franko- Sovietų sąjungą jie sutiko (Sovietų Sąjunga norėjodaug stipresnis vieną) . Sąjungininkai davė Čekoslovakiją Hitleriui ir Lenkijos fašistų dalimis , be kovos . Nacistinė Vokietija buvo karinį aljansą su fašistinės Lenkijos orientuotame į SSRS invazijos. Ispanijos pilietinis karas , kurissovietai padarė tiek daug paramos , buvo prarasta. Italija įsiveržė Etiopija, irTautų Lyga nieko nedarė . Prancūzija ir Didžioji Britanija buvo aiškiai skatinti Hitlerį , dauguma Rytų Europos paskos , įsiveržti į SSRS . ( Lubianka B, No 365 ; Leibovičius )

118 . Japonija , Italija ir Vokietija turėjo savitarpio gynybos sutartį ir „Anti- Kominterno “ paktą, tiek nukreiptas tiesiogiai prieš SSRS. Visi Europos sienų šalys – Lenkija, Rumunija , Bulgarija, Vengrija , Suomija, Estija , Latvija ir Lietuva – buvo fašistinė stiliaus karinės diktatūros . 1938 Japonijos ataka ežero Khasan kainuos Raudonosios armijos apie 1000 mirusiųjų . Kitais metaisdaug rimtesnė japonų puolimą buvo atstumiami Raudonosios armijos ne Khalkin – Gol . Sovietų aukų buvo apie 17.000 , įskaitant beveik 5.500 žuvo – ne mažas karo . Kaip paaiškėjo , šis karas buvo lemiamas irJaponijos niekada messed su sovietais dar kartą. Tačiausovietų valdžia negalėjo žinoti iš anksto. ( Rossiia aš TSRS prieš Voynakh )

119 . Po 1938 metais Stalinas vyriausybė nesistengė vėl įgyvendinti demokratinę rinkimų sistemą 1936 m Konstitucijai. Ar šios nesėkmės atspindi nuolatinį aklavietės tarp Stalino vadovavimo ir pirmasis sekretoriai dėl centrinio komiteto ? Arbaįvertis , kad su karo sparčiai artėja , tolesnių pastangų demokratijos link turėtų sulaukti daugiau taikių kartus ? Įrodymų iki šiol neleidžia tvirtos išvados .

120 . Tačiau, kai Berija buvo pakeistas ežiai vadovu NKVD ( formaliai, gruodžio 1938 praktikoje , galbūt keletą savaičių anksčiau)nuolatinis srautas Rehabilitations įvyko . Berija išlaisvino daugiau nei 100.000 kalinių iš stovyklų ir kalėjimų . Tyrimai po NKVD vyrai kaltinami kankinimais ir neteisminių egzekucijos . ( Thurston 128-9 )

Pabaiga pirma dalis
Eiti į antros dalies

Pastabos

1 Levas Trockis yra portalo Sovietų istoriją prieš Chruščiovo , ir susietos į jį kaip „kairė“ versijoje pastarosios rūšies , tačiau mažai įskaityta ne Trotskyist ratą. Tiek Khrushchevite ir Trotskyist sąskaitos pavaizduoti Staliną į labai nušviečiamas neigiamai;žodis “ demonizuoti “ Vargu būtiperdėtas. Dėl Trockis , žr McNeal .

2plačiai naudoti terminą “ teroro “ apibūdinti sovietinio istorijos laikotarpį nuo maždaug viduryje 1937 1939-1940 galima priskirti nekritinėje priėmimo Robert Conquest yra labai tendencingai ir nepatikimi 1973 dirbti didžiojo teroro . Terminas yra netikslu ir prieštaringos . Žiūrėti Robert W. Thurston , “ Baimė ir Tikintis įTSRS “ didžiojo teroro “ : Respose suimti , 1935-1939 . Slavų apžvalga 45 (1986) , 213-234 . Thurston atsakė į ir kritikuoti , Conquest pastangoms ginti terminą „Dėl Desk jungiasi Małomiasteczkowość , sveiko proto perspektyvos ir Bjaurus įrodymas.Atsakyti Robert Conquest “ Slavų apžvalga 45 (1986) , 238-244 . Taip pat žr Thurston “ Socialiniai matmenys Stalino taisyklės : . Humoras ir teroro TSRS 1935-1941 “ Leidinys socialinė istorija 24, Nr.3 (1991) 541-562 , gyvybės ir terorizmu Ch . 5, 137-163 .

3 marksizmo – leninizmo politinė mintis atmeta kapitalistinę “ atstovaujamąją demokratiją „, kaip iš esmės už elito kontrolės priedanga . Daugelis ne marksizmo politinės mąstytojai sutinka . Už vieną pavyzdį , žr Lewis H. Lapham ( redaktorius Harper žurnalas ) , “ žibintai, kameros , demokratija ! Dėl apsimetėlis Respublikos konvencijų , “ Harper Žurnalas rugpjūtis 1996, 33-38 .

4 citavo Jurijus vabalas “ Zhupel Stalino “ Komsomolskaia pravda Lap 5, 2002 . Prof Getty tai patvirtino elektroniniu paštu man.

5 Šalies pavadinimas buvo pakeistas į Komunistų partijos Tarybų Sąjungos 1952 metais.

6 Yenukidze ,senas revoliucinis , kolegos Gruzijos ir draugas Stalinas , jau seniai užima aukštą padėtį sovietų valdžios ir niekada nebuvo susijęs su bet kuriuo iš opozicijos grupių ’20s . Šiuo metu jis taip pat buvo atsakingas už Kremliaus Guard. Per keletą mėnesių jis buvo vienas išpirmųjų būti veikiami kaip dėl “ rūmų perversmo “ prieš Stalino vadovavimo planą narys. Vabalas ( KP 14 Lap 02) pažymi, kad tai turėjo būti ypač liūdina Stalinui.

7 priedo II dalies 3 skyrius, Sovietų Konstitucijos 1924 9 straipsnį,praėjus vieneriems šiuo metu davė miestiečių daug didesnę įtaką visuomenėje – viena Sovietų deleguoti 25000 miesto ir miesto rinkėjų ir vienas delegatas 125.000 šalies rinkėjų. Tai buvo atitikties toli didesnę paramos socializmo tarp darbuotojų ir su marksizmo samprata apie valstybę kaip apie proletariato diktatūrą.

8 Tai tikrai neįstatymas, o“Sprendimas Centrinio vykdomojo komiteto ir Liaudies Komisarų Tarybai “ – ty įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios šakų vyriausybės. Faktas, kad tai dažnai vadinama „įstatymas“ net stipendiją paprasčiausiai rodo, kad dauguma tų, kurie juo remtis ne iš tikrųjų skaityti tai ne visi. Jis spausdinamas Tragediia Sovetskoy Derevni . Kollektivizatsiia aš Raskulachivanie . Documenty ir medžiaga . 1927-1939 . Tomas 3 . Konets 1930-1933 ( Maskva : ROSSPEN , 2001) , Nr 160, p 453-4 ir Sobranije zakonov i rasporiazhenii Raboche – Krest’ianskogo Pravitel’stva SSSR , Part I 1932 , p 583-584 . . Dėkoju Dr G · bor T. Rittersporn šio paskutinio citavimo .

9 Norėdami sukurti ekonomiką kuo greičiau po pilietinio karo ir po bado nuniokojimo , bolševikai leidžiama kapitalizmas klestėtų ir skatinami pelno siekiantis verslininkus , nors pagal Vyriausybės tikrinimu . Tai buvo vadinamaNaujas ekonominę politiką.

10 Stalinas “ ataskaita 17 PC “ 704 , 705 , 706 , 716, 728 , 733 , 752 , 753, 754, 756, 758 .

11 Tai nėra plačiai žinomas , nei jo reikšmė suprantama. Mūsų požiūris Stalino buvo daugiausia formuoja tie, kurie nekentė ( McNeal 87) . Stalinas buvopuikus studentas į Tbilisis , Gruzija, kurioje jo motina jį siuntė seminarijoje . Skirti savo gyvenimą iš savo paauglystėje į darbininkų revoliucinio judėjimo , jis niekada turėjo aukštojo mokslo galimybė . Bet jis buvo labai protingas irnepasotinamas skaitytojas kurių mokymasis svyravo nuo filosofijos techninių dalykų, pavyzdžiui, metalurgijos . Šiuolaikinė įrašai liudija jo dėmesį į detales ir išsamių žinių apie daugelį techninėse srityse . Rusijos mokslininkas , kuris studijavo Stalino biblioteką suteikia įspūdingą skaičių: 20000 apimtims Stalino vasarnamį po karo , daugelis iš kurių buvo imtasi 5500 su marksizmo- leninizmo instituto po jo mirties yra komentuojami ir pabraukti. ( Ilizarov ) . Roy D. Medvedevas , kuris nekenčia Staliną , nenoromis pripažįsta Stalino daug skaityti . ( Medevedev “ Lichnaia )

Daugelis žmonių, kuriems jis pasirinko kaip jo artimiausių partnerių atspindi tą patį atsidavimą savęs tobulinimą . Sergejus Kirovas , Leningrado partijos lyderis ir artimas sąjungininkas Stalino , kuris buvo nužudytas 1934 metais , buvo pažymėta jo apsiskaitęs literatūroje . ( Kirilina 175) . „Kai Kirovo žuvo , ekspertai iš tyrimo fotografavo viską, kad galėtų Pagalbos tyrimą įskaitant Kirov darbo stalo viršaus. Norėdami teisės nustatyti H ¸ TTE s inžinerijos vadovas , kairėje į mokslo ir technikos žurnalų krūva ,viršuje pavadinimą iš kuris buvo “ Combustile skalūnų . Platus tiesų buvointeresų šios šalies darbuotojo sfera – kaip Stalino buvo “ . ( Mukhin Ubiystvo 625 )

1924 Lavrenty Berija , švieži, nuo kelerių metų labai pavojinga požeminės revoliucinį darbą, kai jo su bolševikų PAŽEIDĖJAS sienos smurtinių kovos su komunistų Kaukazo nacionalistinių grupių , parašė savo autobiografiją Vakarėliai . Jo tikslas išvardijant jo darbus – jis buvo apdovanotas apskritai rango 20 metų – buvo remtis , o ne Malonų darbą , nes dauguma “ senųjų bolševikų “ reikalavo ir paprastai turiu , bet būti leista grįžti jo inžinerinių tyrimų , todėl jis galėtų prisidėti prie komunistinės visuomenės kūrimo . ( Berija : Konets Kar’ery , 320-325 )

12 Thurston per 4 2 skyriai , yrageriausias apibendrinamasis santrauka, ankstyvųjų 90-ųjų , įrodymų dėl Maskvoje, tyrimus. Šiame straipsnyje nebus kalbama tiesiogiai su šių tyrimų , teismą ir vykdymo maršalo Tukhachevsky ir kitų aukščiausių karinių lyderių birželio 1937 arba tarp visų antisovietinių prabilo kaip tvirtinama jų tarpusavio ryšiai . Kadangi dokumentai sovietų archyvuose būtų aišku , Stalinas ir kiti top sovietiniai lyderiai buvo įsitikinęs, kad sąmokslas egzistavo, ir Maskvos bandymai mokesčiai, plius tie prieš kariuomenės vadų , buvo , bent jau didžiąja dalimi tiksli.

13 Getty pažymi, kad CK prisijungę pabrėžtinai atsisakė atsakyti į Ždanovo kalboje , atiduoti pirmininku, Andrejaus , į sumaištį (“ kraštutinumų “ 124 ) . Žukovas vietų mažiau dėmesio į tai, kaip Eikhe ir kiti Pirmieji sekretoriai atsakę į kitą sesiją , pabrėžiant kovą kovą “ priešų „. ( Inoy 345)

14 už rezoliuciją , žr vabalas , Inoy 362-3 ; Stalino , Zakliuchitel’noe . Kaip rezoliucijos ( kuris lieka nepaskelbtas ) , Stalino kalbos paliečia tik labai trumpai tema “ priešų „, ir net tada perspėti prieš “ plaka “ visiems, kurie kažkada buvoTrotskyist CC . Stalinas primygtinai reikalauja, kad yra “ nepaprasti žmonės“ tarp buvusių Trotskyists , konkrečiai įvardinant Feliks Felikso Dzeržinskio .

15 Šis kiekis ( Genrikh IAgoda ) sudaro daugiausia tyrėjų apklausų Yagoda irjo partnerių kelių ir Yagoda savo išpažintis dalyvavimo sąmokslo atlikti prieš sovietų valdžios perversmo Trockis vadovavimas sąmokslo , ir apskritai , visa tai Yagoda prisipažino į 1938 m teismą. Nėra jokių požymių, kad šie konfesijų , išskyrus autentiška. Tūrio, redaktoriai neigia, kad faktų praktikoje tardymo yra tikslūs, ir deklaruoti tardymų save “ falsifikuotais „. Bet jie nesuteikia jokių įrodymų, kad tai yraatvejis . Jansen ir Petrovas , p. 226 n . 9 , nors ir labai anti- Stalinas , paminėti šią įrodymais ir be komentarų garsumą. Be to, yra tvirtų įrodymų, kad tai buvo taip iš tikrųjų – kad šie sąmokslas egzistavo , kad išpažintys atsižvelgiant į visuomenės tyrimų metu, buvo tikra , o ne Priverstinis , ir kad pagrindiniai kaltinimai atsakovų buvo tiesa. Kita didelės apimties pirminių dokumentų , paskelbtų 2004 yra labai daug NKVD ataskaitas prabilo tekstus ir tardymų (žr. Lubianka B ) . Labiausiai tikėtinas paaiškinimas visų šių įrodymų egzistavimo yra tai, kad kai jis bent yra tiesa.

16 Vadinamas klubok , arba “ raizginys „, NKVD tyrėjų laiko ir Rusijos istorikų šiandien.

17 Nr Bir 1937 plenume stenograma niekada nebuvo paskelbtas. Kai kurie autoriai teigė, kad ne stenograma buvo saugomi. Tačiau Žukovas cituoja plačiai iš kai kurių archyvų stenograma nepasiekiama kitiems.

18įsteigti „Troika “ į Eikhe vakarinės Sibiro regione egzistuoja tvarka. Eikhe prašymas nebuvo nustatyta , bet jis turi tokį prašymą , raštu arba žodžiu. Žiūrėti vabalas “ Repressii “ 23 n . 60 ; Getty “ kraštutinumų “ 127 , n . 64 .

19 Getty kraštutinumų 131-134 aptaria kai kuriuos statistinius duomenis apie tai. Žiūrėti Užsisakyti No.00447 .

20pavyzdys balsavimo atgaminti vabalas ; Inoy , 6 iliustracija .

21 Kaip vėlai, kaip 1 Vas 1956 , mažiau negu keturioms savaitėms iki jo „slapta kalba“ į XX partijos suvažiavimo , Chruščiovas buvo dar nuoroda į ežiai kaip “ neabejotinai nėra kaltas, sąžiningas žmogus“. Reabilitatsia : Kak Eto bylo . Mart “ 1953 Febral “ 1956 (Maskva, 2000) , p. 308 .

22 Jo atsistatydinimas nebuvo oficialiai priimami iki 25 Lap 1938 , žr Lubianka B Nr. 344 ir 364 .

23 Chruščiovas prašoma “ atlikti 20.000 Žmonės“ vabalas KP 3 gruodis 02 str. Jakovlevas kritika Chruščiovo masinių išsiuntimo cituojamas aukščiau. Eikhe buvo suimtas spalio 1938 bandžiau, nuteistas , ir vykdoma vasario 1940 metų. Pasak Chruščiovo , Eikhe atstumtas savo išpažintį , teigdamas, kad jis skiriamas po to, kai buvo sumuštas (ty kankino ) . Vabalas analizė rodo, kadtikroji priežastis Eikhe likimas galėjo jo vadovaujantį vaidmenį visuomenės įvykdytą 1937-1938 . Žiūrėti Jansen ir Petrovas 91-2 . Politbiuro ir sausis 1938 plenumas pradėjo pulti šalies sekretores , kuris atliekantiems nukentėjusių rangas ir- failas nariai ( Getty Ištakos 187-8 ) . Pilnas įrašas Eikhe atlikto tyrimo ir teismo vis dar yra klasifikuojamas . Noras atitraukti dėmesį ir kaltinti toli nuo savęs ir savo kolegų komitetų pirmieji sekretoriai metu yra vienas iš Chruščiovo bazių slypi jo “ slaptoje kalboje . “

24 Getty ( “ kraštutinumų “ 132) cituoja įrodymų, kad 236.000 egzekucijos buvo įgaliotas “ Maskvos „, tai reiškia Stalino vadovavimą , bet daugiau kaip 160 % iš šio skaičiaus , arba 387.000 žmonių , iš tiesų buvo įvykdytas vietos valdžios institucijos.

25 Šiuo 1938 m Maskvos Bandomoji Yagoda prisipažino dalyvavimo sklypas perversmo prieš Sovietų vyriausybės, į Maksimas Gorkis ir jo sūnaus ir kitų žiaurios nusikaltimus žmogžudysčių , tačiau energingai atmetė prokuratūros kaltinimą , kad jis buvo kaltas šnipinėjimas . Tai, kadšnipinėjimu mokestis vis dar buvo pakeltas daugiau nei metams po Yagoda buvo suimtas šou, bent tai, kadsovietų valdžia manė, kad jis galėjo būti teikiama tokia informacija į užsienio priešų ( Vokietija , Japonija, Lenkija) . Kadangi prie Vidaus reikalų ministerijos , įskaitant slaptosios policijos ir pasienio policijos vadovo , Yagoda būtų galėjusi padaryti neprognozuojamų žalos Sovietų garantiją, jei jis suteikė informaciją užsienio vyriausybių

26 Thurston turi geriausią diskusiją anglų kalba apie tai gyvenime ir teroro 128 ff .

Papildomos pastabos

Pastaba apie Jurijaus vabalas darbo :

Iki šiol buvo viena pratęstas mokslinis išpuolis vabalas darbe – tai prof Irina V. Pavlova “ 1937: Vybory kak mistifikatsiia , terorą kak real’nost “ , “ Voprosy istorii 10, 2003 19-36 . Pavlova yratriukšmingesni anti- komunistų apie “ totalitarizmo “ mokykloje , kurio ideologinis priešiškumas komunizmui kenkia savo istorinių tyrimų . Pavyzdžiui, ji melavo apie Getty mokslinių tyrimų , siekiant išbandyti jį diskredituoti . Pavlova rašo propagandą , o ne istorija .

Pavlova nurodo tik vabalas savo straipsnių KP , ji parašė prieš Inoy Stalino paskelbimo . Pavlova kritika remiasi prielaida, kad Maskvos bandymai ir kad Tukhachevskii et al. buvo frame -up , ir visa konstitucines ir rinkimines kampanijassąmoningai “ apima “ dėl represijų .

Pavlova, taip pat tvirtina, kad dėlAukščiausioji neturėjo realios politinės galios 1936 m ginčijami rinkimai jai nebūtų suteikęs jam visus įgaliojimus, arba. Jei pagal „Power“ Pavlova reiškia gebėjimą Iškelkite bolševikų Šaliai dominuojančia padėtimi TSRS ir atšaukti socializmą , ji yra neabejotinai teisus: tikrai Stalinas neturėjo leidžiant kontrrevoliucijos per konstitucinėmis priemonėmis ketinimą . Tačiau tai nėra leidžiama bet buržuazinės demokratinės valstybės . Bet jei ji reiškia “ galia“ įtakoti valstybės politiką bei daryti spaudimą tam tikrose ribose , nuo konkrečių socialinės politikos ir bolševikų partijos pati – tai yra,iš apibrėžtus įgaliojimus rinkimų buržuazinių demokratinių natūra – tada ji negali galbūt būti teisūs.

Pastaba dėl Iuri Mukhin , Ubiystvo Stalinas i Beriia :

Šis Mukhin knyga yra dažnai atleidžia tiems, nejautrus savo išvadose dėl to, kad jis padarė pastabas , kurie gali būti suprasti kaip antisemitiniai . Reikėtų pažymėti, kad Mukhin daro pastabas kilo antisemitizmas šioje vienoje knygoje . Šis dokumentas neturi remtis bet ištraukas , kuriose antisemitinius pareiškimus galima tariamai .

Mukhin taip pat ėmėsi ekscentriškas pozicijas dėl kai kurių dalykų nėra nagrinėjami šioje knygoje. Nemanau, pasitelkti bet kurį iš šių darbų arba.

Tas pats dalykas gali ir turėtų būti sakė, kai anti- komunistų mokslininkai yra cituojami -jų kovos komunistinių prietarais tai nereiškia, kad jie negali , o kartais turi keletą vertingų įžvalgų . Ir, žinoma , anti- komunizmas paprastai glaudžiai suderinta su antisemitizmu . Neikomunistu , nei žydų, Mukhin rodo tam tikras priešiškumas tiek, bet nėra neiįprastinių kovos su komunistų , neitradicinių antisemitas .

Mukhin analizė pirminių ir antrinių šaltinių dažnai yra labai aštrus, ir aš naudoju ir cituoti , tai kur aš suprato, kad tai naudinga. Žinoma, citata iš tų Mukhin analizėmis , kadautorius mano, yra naudinga nereiškia susitarimą dalių jo analizę , kurios nėra teisės aktai . Taip pat Mukhin atsakinga už bet kokį padariau iš savo mokslinių tyrimų ..

Pavarčiau kiekvieną pateiktą nuorodą Mukhin ir visų kitų mokslininkų čia paminėčiau , išskyrus pirminių šaltinių, tik tiems, kurie dirba archyvuose atveju .

bibliografija

( Aš turiu įtraukti URL į interneto versijos tekstų cituojamų kai man pavyko jas rasti – . GF )

Alikhanov , Sergejus . “ Bagazh na brichke . “ Žemynai . .“>Tuo <http://www.kontinent.org/art_view.asp?id=2020> .

Berija : Konets Kar’ery . Maskva : leid . Politicheskoy Literatury , 1991 .

Berija , Lavrentii . Kalba , į Stalino laidotuves. .“>Tuo <http://leader.h1.ru/beria.htm> . Mukhin cituoja originalų paskelbtą versiją, Komsomolskaja pravda , Nr 59 , 1953 , pp 1-3 ( Ubiystvo , 282 ) . Manęs nebuvo matyti šią versiją , tačiau praėjimai Mukhin citatos iš jos yra identiškos on-line versijos minėto čia) . Minimas kaip “ Berijai , kalba . “

Berija , Sergejus . Moy Otets Lavrentii Berija . Orig . k. Maskva : Sovremennik , 1994 . .“>Tuo <http://www.duel.ru/publish/beria/beria.html> .

Bivens , matiniai, ir Jonas Bernsteinas . “ 2 dalis :Rusija Jūs niekada susitiko . “ Johnson Rusija Sąrašas # 3068 vasario 24 d 1999 metų. .“>Tuo <http://www.cdi.org/russia/johnson/3068.html> .

BRANDENBERGER David . “ Stalinas ,Leningrado reikalas, ir pokario Russocentrism ribos , “ Rusijos apžvalga 63 (2004) , 241-255 .

.“>Konstitucija 1924 : rusų, <http://www.hist.msu.ru/ER/Etext/cnst1924.htm> . Anglų kalba : . Į Rex A. Wade k , dokumentai sovietinės istorijos , t. 3 Lenino Paveldėtojai 1923-1925 . (many scanning errors).“>Gulf Breeze , FL Akademiniai Tarptautinis spaudos , 1995 , bent <http://users.cyberone.com.au/myers/ussr1924.html> ( daug skenavimo klaidos) .

.“>Konstitucija 1936 : rusų, <http://www.hist.msu.ru/ER/Etext/cnst1936.htm> . .“>Anglų, <http://www.departments.bucknell.edu/russian/const/1936toc.html> .

Chuev , Feliks . Molotovo . Poluderzhavniy Vlastelin . Maskva : OLMA -Press , 2000.

Dimitrov , Georgi . Iš 1933-1949 Dimitrov Georgi , ed dienoraštis . Ir intro . Ivo Banac . New Haven , CT : Yale University Press , 2003.

Dobriukha , Nikolajus . “ Za chto Lavrentiy Berija Vyshel IZ Doveria . “ „Izvestija“ Mokslas . 26 vasaris 2004 . .“>Tuo <http://www.inauka.ru/history/article38205.html> .

“ Ištraukos stenogramy dekabrskogo Visos sudėties TSK VKP (b) 1936 Goda “ ( Fragmentai 1936 gruodžio mėn plenume centrinio komiteto All- Sąjungos komunistų partijos ( bolševikų ) 1936 Transcript ) , į Voprosy istorii № 1 , 1995 3-22 .

Genrikh IAgoda . Narkom Vnutrennikh Trinti TSRS . Kreiptis documentov . Kazan ‚ , 1997.

Getty . J. Arch “ “ perteklius yra neleidžiama “ : masinį terorą ir stalinizmo valdymas 1930-ųjų pabaigoje . “ Rusijos apžvalga 61 (sausis 2002) , 113-138 .

— , KilmėDidžioji valymus . Sovietų Komunistų partija persvarstyti 1933-1938 . Londonas Niujorkas : Cambridge Univ. Spauda , 1985 .

— “ Valstybė ir visuomenė Stalino : . Konstitucijos ir rinkimų 1930 “ Slavų apžvalga 50 , 1 ( pavasaris 1991) , 18-35 .

Getty J. Arch , ir Olegas V. Naumovas . Kelias į terorą : Stalinas ir savigriovą bolševikų , 1932-1939 . New Haven : Yale U.P. , 1999.

Ilizarov , P.m.ē. “ Stalinas . Shtrikhi k portretu na Fone ego, biblioteka i arkhiva . “ Novaia i Noveyshaia Istoriia N. 3-4 , 2000. .“>Tuo <http://vivovoco.nns.ru/VV/PAPERS/ECCE/STALIB.HTM> .

Jansen , Morkaus, Nikita Petrovas Stalino Nuolatiniai Budelis : liaudies komisaras Nikolajus ežiai 1895-1940 . Vilnius: Stanfordo U.P. , 2002. .“>Tuo <http://www-hoover.stanford.edu/publications/books/ezhov.html> .

Khaustov , V.N , V.P. Naumovas , NC Plotnikova , EDS, Lubianka : . Stalinas i Glavnoe UPRAVLENIE Gosbezopasnosti NKVD . 1937-1938 . Maskva : “ Materik „, 2004 . ( Nurodyta kaip “ Lubianka „).

Khinshtein , Aleksandras . “ Proshchai , Berija ! “ ( “ vagystės “ iš Berija tyrimo medžiagos iš archyvo ) Moskovskii Komsomolets Sau 9, 2003 . ; verified with original at .“>Gauta ne <http://nadzor.pk.ru/articles/showart.php?id=8579> ; patikrintas originalą <http://www.mk.ru/newshop/bask.asp?artid=59319> .

Khlystalov , Eduardą. “ Predateli ai marshal’skimi zvezdami “ Literaturnaia Rossia , Nr 12 kovo 28 d 2003 ir Nr 13 balandžio 4 d 2003 metų. and .“>Tuo <http://www.litrossia.ru/litrossia/viewitem?item_id=18376> ir <http://www.litrossia.ru/litrossia/viewitem?item_id=18394> . .“>Perspausdintas ne <http://www.hrono.ru/text/2003/hly_predat.html> .

Chruščiovo “ slaptoje kalboje “ buvo išspausdintas daug kartų , aš naudojo edition Izvestiia Tsk . KPSS Nr.3 , 1989 . .“>Tuo <http://www.zvenigorod.ru/library/history/cccpsun/1989/3/128.htm> .

Kirilina , Ala . Neizvestnyi Kirov . STP ir Maskva : “ Neva “ / OLMA -Press , 2001. ( Apima tekstą savo ankstesnės knygos Rikoshet . )

Kokurin , A.I ir Pozhalov , patikėtinė “ “ NOVYI Kurs “ LP Berija “ , Istoricheskiy Arkhiv 4 (1996), 132-164 .

Riteris , Amy . Berija : Stalino leitenantas . Prinstono : Prinstono universiteto leidykla , 1993.

Lavrentiy Berija . 1953 . Pradedantys iul’skogo Visos sudėties TSK KPSS I drugie dokumenty . Eds . V. Naumovas , IU . Sigachov . Maskva : Mezhdunarodniy fond “ Demokratiia „, 1999 . Minimas kaip “ Berijai .

Leibovičius , Klemensas . Chamberlain – Hitleris spręsti. Edmontonas Editions Duval , 1993.

Lubianka . Stalinas aš VChK GPU OGPU NKVD . Ianvar “ 1922 – December 1936 . Documenty . Maskva : “ Materik “ , 2003. ( Nurodyta kaip “ Lubianka A“)

Lubianka . Stalinas aš Glavnoe UPRAVLENIE Gosbezopasnosti NKVD 1937-1938 . Maskva : “ Materik “ , 2004. ( Nurodyta kaip “ Lubianka B “ ) .

McNeal , Robertas . “ Trockis aiškinimas Stalinas. “ Kanados slavų dokumentai 3 (1961) , 87-97 .

Medvedevas Roy . Medvedevas Tegul istorija Teisėjas: ištakos ir padariniai stalinizmo . Niujorkas : Knopf , 1971 .

— “ Lichnaia biblioteka “ Korifeia vsekh mokslų “ . “ Vestnik RAN . 3 ( 2001) , 264-7 . .“>Tuo <http://russcience.euro.ru/biblio/med01vr.htm> .

Medvedevas Zhores . “ Sekretnyy naslednik Stalinas . “ Uralo ( Jekaterinburgas ) . 1999, Nr 7 . .“>Tuo <http://www.art.uralinfo.ru/LITERAT/Ural/Ural_7_99/Ural_07_99_09.htm> .

Mukhin , IU . Ubiystvo Stalinas i Berija . Maskva : Krymskii Didžiausio 9D , 2003.

Nekrasov , V.F. Beriia : Konets Kar’ery . Maskva : Politizdat , 1991 .

Nevezhin V. A. Zastol’nye Rechi Stalinas . Dokumenty ir medžiaga . [ Stalino lentelė Aptarimas ] Moscow : AIRO – XX ; Sankt Peterburgas: Bulanin , 2003.

O’Meara Kelly Patricija . “ Plėšti Rusijos laisvoje rinkoje. “ Insight , 2002. .“>Tuo <http://www.findarticles.com/p/articles/mi_m1571/is_32_18/ai_91210681> .

.“>Įsakymu Nr 00447 : į Lubianka B, No 151, 273-281 ; taip pat <http://www.memorial.krsk.ru/DOKUMENT/USSR/370730.htm> .

Pavlova Irina „V. 1937: . Vybory kak mistifikatsiia , terorą kak real’nost ‚“ Voprosy istorii . Nr 10, 2003 , pp 19-37 .

Politbiuro TSK VKP (b) i Sovet Ministrov SSSR 1945-1953 . Red. Khlevniuk O. et al . Maskva : ROSSPEN , 2002.

Pyzhikov , Aleksandras . “ Leningradskaia gruppa : įtraukite“ vo vlasti (1946-1949) „, Svobodnaia Mysl “ 3 (2001) , 89-104 .

Rossiia aš TSRS prieš voynakh XX amžiaus . Potery vooruzhennykh sil . Statisticheskoe issledovanie . Maskva, “ OLMA -Press “ , 2001. .“>Taip pat <http://www.soldat.ru/doc/casualties/book/> .

Simonas Konstantinas . Glazami cheloveka moego pokoleniia . Razmyshleniia o I.V.Staline . Maskva : Novosti “ , 1988 .

Stalinas , Juozapas . “ Vystuplenie IV Stalino na Rasshirennom Zasedanii Voennogo Soveta pri Narkome Oborony “ ISTOCHNIK 3 (1994), 72-88 . Šiek tiek kitoks variantas yra Lubianka , Nr 92 , 202-209 .

— “ Dėl SSRS Konstitucijos projekte . “ Rusų : Surinkta darbai , t. 14 . ; in English, in JV Stalin, Problems of Leninism.“>Tuo <http://stalin1.boom.ru/14-21.txt> ; anglų kalboje JV Stalino problemos leninizmo . .“>Užsienio kalbų Spauda , Pekinas 1976, 795-834 , bent <http://ptb.lashout.net/marx2mao/Stalin/SC36.html> .

— ,Stalino Howard Interviu . NY : Tarptautinė leidykla , 1936 . (in Russian).“>Tuo <http://stalin1.boom.ru/14-2.htm> (rusų kalba) .

— , Ataskaita 17 partijos suvažiavimo sausio 26 1934 metais. (in Russian); English edition in JV Stalin, Problems of Leninism.“>Tuo <http://www.geocities.com/CapitolHill/Parliament/7345/stalin/13-27.htm> (rusų kalba) ; Anglų leidimas JV Stalino problemos leninizmo . .“>Užsienio kalbos Spaudos , Pekinas 1976, 671-765 ; taip pat ne <http://ptb.lashout.net/marx2mao/Stalin/SPC34.html> .

— , Zakluchitel’noe slovo na plenume tsentral’nogo komiteta VKP (b ) 5 Marta 1937 Goda ( stenograficheskii variantas) . .“>Tuo <http://www.geocities.com/CapitolHill/Parliament/7345/stalin/14-9.htm> .

— , Zastol’nye Rechi Stalinas . Dokumenty ir medžiaga . [ Stalino lentelė Aptarimas ] Moscow : AIRO – XX ; Sankt Peterburgas: Bulanin , 2003.

— , RECH “ I.V. Stalinas Na Plenume TSK KPSS 16 Oktiabria 1952 Goda . ( Kalba, pasakyta plenume centrinio komiteto KPSU 16 spalis 1952 ) . .“>Neoficialus būtų skelbiama <http://www.kprf.ru/analytics/10828.shtml> .

Starkov , Borisas . “ STO Dney “ Lubyanskogo Marshala “ “ ISTOCHNIK 4 (1993), 82-90 .

Sukhomlinov , Andrejus . Kto VY , Lavrentii Berija ? Neizvestnye stranitsy ugolovnogo dela . Maskva : Detektiv -Press , 2004.

Thurston Robert W. “ Baimė ir Tikintis įTSRS “ didžiojo teroro “ : Reakcijos suimti , 1935-1939 . Slavų apžvalga 45 (1986) , 213-234 .

— „Dėl Desk jungiasi Małomiasteczkowość , sveiko proto perspektyvos ir Bjaurus įrodymas.Atsakyti Robert Conquest “ Slavų apžvalga 45 (1986) , 238-244 .

— , „Socialiniai matmenys Stalino taisyklė: Humoras ir teroro TSRS 1935-1941 „. Leidinys socialinė istorija 24, Nr.3 (1991) 541-562 .

— , Gyvenimas ir teroro Stalino Rusijoje. New Haven : Yale University Press , 1996.

Tragediia Sovetskoy Derevni . Kollektivizatsiia aš Raskulachivanie . Documenty ir medžiaga . 1927-1939 . Tomas 3 . Konets 1930-1933 . Maskva : ROSSPEN , 2001.

Williamson , Anne . „Rusijos Išžaginimas . “ Liudydamas apie bankininkystės ir finansinių paslaugų iš JAV Atstovų rūmų , rugsėjis 21, 1999 komitetas. .“>Tuo <http://www.russians.org/williamson_testimony.htm> .

Jakovlevas „AS Tsel “ zhizni . Priešai Aviakonstruktora . M. 1973 . .“>20 skyrius “ Moskva prieš oborone “ <http://militera.lib.ru/memo/russian/yakovlev-as/20.html> .

Zacharovas , Aleksandras . “ “ Prigovor privedion prieš ispolnenie „. Krasnay ​​Žvaigždė Grd 20, 2003 . .“>Tuo <http://www.redstar.ru/2003/12/20_12/6_01.html> .

Žukovas , Jurijus . Inoy Stalinas . Politicheskie reformy prieš TSRS prieš 1933-1937 gg . Maskva : “ Vagrius „, 2003 .

— “ Juozapas Stalinas : Diktator ili liberalus ? Komsomolskaja pravda , gruodis 3, 2002 . Akademinė telefono Q & A , remiantis serijos “ Zhupel Stalinas . “ .“>Tuo <http://www.kp.ru/daily/22927/9/print/> . Žiūrėkite žemiau.

— “ Kul’tovaia MEKHANIKA “ literatūrinio Laikraštis Nr. 9 , 05-11 kovas 2003 . .“>Tuo <http://www.lgz.ru/archives/html_arch/lg092003/Polosy/art15_1.htm> .

— “ Stalinas ne nuzhdalsia prieš Demokratų vlasti “ Politicheskiy žurnalas , Arkhiv Nr 15 (18 ) 26 2004 m. Balandžio .“>Tuo <http://www.politjournal.ru/index.php?action=Articles&dirid=50&tek=1114&issue=31> .

— “ Repressii aš Konstitutsiia TSRS 1936 goda „. Voprosy istorii . 2002, Nr 1 , p 3-26 .

— , Tayny Kremlia : Stalinas , Molotovas , Berija , Malenkovui . Maskva : Terra Knizhnyy klubas , 2000.

— “ Zhupel Stalino “ Komsomolskaja pravda , lapkričio 5, 6 , 12, 13 , 14, 15 , 19, 20 , 2002. Taip pat plačiai prieinami internete , pvz .“>ne <http://www.x-libri.ru/elib/smi__958/> .

Veröffentlicht am
Kategorisiert in Allgemein

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert