Kā jautājumiem pareizi atspoguļo

Kā jautājumiem pareizi atspoguļo

Eric Steven Raymond

oriģināls : http://www.catb.org/~esr/faqs/smart-questions.html

Pārskatīšana Vēsture
Pārskatīšana 3,8 2012 jūnijs 19 esr
URL noteikt.
Pārskatīšana 3,7 6 decembris 2010 esr
Noderīgi padomi par ESL skaļruņiem.
Pārskatīšana 3,7
2 novembris 2010
esr
Vairāki tulkojumi ir pazudušas.
Pārskatīšana 3,6 19 marts 2008 esr
Nelielas atjaunināšana un jaunas saites.
Pārskatīšana 3,5 2 janvāris 2008 esr
Typo noteikt un daži tulkošanas saites.
Pārskatīšana 3,4 24 marts 2007 esr
Jaunā sadaļa „Kad jautāju par kodu“.
Pārskatīšana 3,4 3.3 29 septembris 2006 esr
Folded in a good suggestion from Kai Niggemann.
Pārskatīšana 3,4 3.2 10 janvāris 2006 esr
Salocīts labojumus no Rick Moen.
Pārskatīšana 3,4 3.1 28 oktobris 2004 esr
Dokuments „Google ir jūsu draugs!“
Pārskatīšana 3,4 3.0 2 februāris 2004 esr
Lielākie pievienošana sīkumi par pareizu etiķete par interneta forumos.

Tulkojumi

Tulkojumi: indonēziešu baltkrievu Brazilo-portugāļu ķīniešu holandiešu franču gruzīnu Vācu Grieķijas Ebreju Japāņu Poļu Portugāļu Rumāņu Krievu Spāņu Taju Turku.

Ja vēlaties kopēt, spogulis, tulkot, vai izraksts šo dokumentu, lūdzam skatīt manu kopēšanu politiku .

Atruna

Daudzi projektu mājas lapas saiti uz šo dokumentu savās sadaļās par to, kā saņemt palīdzību. Tas ir jauki, tas ir lietošanai mēs paredzēts – bet, ja jūs esat webmaster radīt šādu saikni savam projektam lapā, lūdzu, parādīt pamanāmi pie saite paziņojumu, ka mēs neesam palīdzības dienestu savam projektam!

Mēs esam iemācījušies cietā veidā, ka bez šāda paziņojuma, mēs atkārtoti tiks pestered ar idiotiem, kas domā, kas publicēts šajā dokumentā padara to savu darbu, lai atrisinātu visas pasaules tehniskas problēmas.

Ja jūs lasāt šo dokumentu, jo jums ir nepieciešama palīdzība, un jūs staigāt prom ar iespaidu jūs varat saņemt to tieši no šī dokumenta autoriem, jūs esat viens no idiots mēs runājam. Neprasi mums jautājumus. Mēs vienkārši ignorēt jums. Mēs esam šeit, lai parādītu jums, kā saņemt palīdzību no cilvēkiem, kuri patiesībā zina par programmatūru vai aparatūru jūs nodarbojas ar, bet 99,9% no laika, kas nebūs mums. Ja vien jūs zināt, dažiem, ka viens no autoriem ir eksperts par to, ko jums ir darīšana ar, atstāj mūs vienus un ikviens būs laimīgāki.

Ievads

Pasaulē hakeri , no atbilžu veida jums savus tehniskiem jautājumiem ir atkarīgs tik daudz par to, kā jūs uzdot jautājumus, kā par grūtībām izstrādāt atbildi. Šī rokasgrāmata būs mācīt jūs, kā uzdot jautājumus tādā veidā vairāk iespējams iegūt jums apmierinoša atbilde.

Tagad, izmantojot atvērtā koda ir kļuvusi plaši izplatīta, jūs bieži vien var iegūt tikpat labu atbildes no citiem, pieredzējušākiem lietotājiem kā no hakeriem. Tas ir laba lieta, lietotāji mēdz būt tikai nedaudz vairāk tolerantu no veida neveiksmes newbies bieži ir. Tomēr, ārstējot pieredzējušiem lietotājiem, piemēram, hackers veidiem, kā mēs iesakām šeit kopumā būs visefektīvākais veids, kā iegūt noderīgu atbildes no tiem, too.

Pirmā lieta, lai saprastu, ka hakeri faktiski tāpat grūti problēmas un labi, pārdomāti provocējot jautājumi par tiem. Ja mums nav, mēs nebūtu šeit. Ja jūs sniedzat mums interesantu jautājumu košļāt uz būsim pateicīgi jums, labi jautājumi ir stimuls un dāvana. Labi jautājumi palīdz mums attīstīt mūsu izpratni, un bieži vien atklājas problēmas mēs varētu nav ievērojuši vai domas par citādi. Starp hakeriem, „Labs jautājums!“ Ir spēcīgs un sirsnīgs komplimentu.

Neskatoties uz to, hakeri ir reputācija tiekoties vienkāršus jautājumus ar ko izskatās naidīguma vai augstprātību. Tas reizēm izskatās, ka mēs esam refleksīvi rupjš newbies un nezinošu. Bet tas nav īsti taisnība.

Kas mēs esam, unapologetically, ir naidīga cilvēkiem, kas, šķiet, nevēlas domāt vai darīt savu mājasdarbu pirms uzdodot jautājumus. Tādi cilvēki ir laika izlietnes – tās veic bez dodot atpakaļ, un viņi tērēt laiku mēs varētu būt iztērēti par citu jautājumu vairāk interesantu un citu personu vairāk vērta par atbildi. Mēs saucam cilvēkus kā šis „zaudētāju“ (un vēsturisku iemeslu dēļ mēs dažreiz izskaidrot to „lusers“).

Mēs saprotam, ka ir daudz cilvēki, kuri vienkārši vēlas izmantot programmatūru, mēs rakstīt, un kuriem nav nekādas intereses par mācībām tehniskās detaļas. Vairumam cilvēku, dators ir tikai rīks, līdzeklis mērķa sasniegšanai, tie ir vairāk svarīgas lietas darīt un dzīvo dzīvot. Mēs atzīstam, ka, un nav gaidīt ikviens interesēties par tehniskajiem jautājumiem, kas apburt mūs. Tomēr mūsu stils atbildot uz jautājumiem ir noregulētas uz cilvēkiem, kuri veic tādu interesi un ir gatavi būt aktīvi dalībnieki problēmu risināšanas. Tas nav gatavojas mainīt. Tāpat tas, ja tā notiktu, mēs kļūtu mazāk efektīva lietas, ko mēs darām vislabāk.

Mēs esam (lielākoties) brīvprātīgie. Mēs vajadzīgs laiks no aizņemts dzīves atbildēt uz jautājumiem, un reizēm mēs overwhelmed ar tiem. Tātad mēs filtrs nežēlīgi. Jo īpaši, mēs mest prom uz jautājumiem no cilvēkiem, kas, izrādās, ir zaudētāji, lai pavadīt savu jautājumu-atbildēšanas laiku daudz efektīvāk, par uzvarētājiem.

Ja jums atrast šo attieksmi nepatīkams, condescending, vai augstprātīgi, pārbaudiet savus pieņēmumus. Mēs neprasām, lai jūs genuflect mums – patiesībā lielākā daļa no mums būtu mīlestība nekas vairāk kā tikt galā ar jums kā vienlīdzīgu un sveikt Jūs mūsu kultūrā, ja jūs nodot slodzi, kas nepieciešama, lai tas būtu iespējams. Bet tas vienkārši nav izdevīgi, lai mēs mēģinātu palīdzēt cilvēkiem, kuri nav gatavi palīdzēt pašiem sev. Tas ir OK, lai ir neziņā, tas nav OK, lai atskaņotu stulba.

Tātad, kamēr tas nav nepieciešams jau ir tehniski kompetents, lai iegūtu uzmanību no mums, tas ir nepieciešams, lai pierādītu tāda attieksme, kas ved uz kompetences – brīdinājumu, domīgs, vērīgs, vēlas būt aktīvs partneris, izstrādājot risinājumu. Ja jūs nevarat dzīvot ar šāda veida diskrimināciju, mēs iesakām jums maksāt kādam komerciālā atbalsta līgumu, nevis lūdzot hackers personīgi ziedot palīdzēt jums.

Ja jūs izvēlēsieties nākt pie mums pēc palīdzības, jūs nevēlaties būt viens no zaudētājiem. Jūs nevēlaties, lai šķist vienu, vai nu. Labākais veids, kā iegūt ātru un atsaucīgu atbildi, ir lūgt to kā cilvēks ar smarts, uzticība, un clues, kas vienkārši notiek, ir nepieciešama palīdzība par vienu konkrētu problēmu.

(Uzlabojumi Šajā rokasgrāmatā ir laipni Jūs varat pasts ierosinājumus. esr@thyrsus.com vai respond-auto@linuxmafia.com . Tomēr jāievēro, ka šis dokuments nav paredzēts vispārējs ceļvedis tīkla etiķete , un mēs parasti noraida ierosinājumus ka nav īpaši saistīti ar izsaukt noderīgas atbildes tehniskā forumā.)

Pirms jūs lūgt

Pirms jautā tehnisks jautājums pa e-pastu, vai intereškopas, vai tīmekļa vietnē tērzēšanas kuģa, rīkojieties šādi:

 1. Mēģināt atrast atbildi, meklējot arhīvu forumā Jūs plānojat ievietot.
 2. Mēģināt atrast atbildi, meklējot internetā.
 3. Mēģināt atrast atbildi par lasīšanas rokasgrāmata.
 4. Mēģināt atrast atbildi, lasot FAQ.
 5. Mēģināt atrast atbildi, veicot pārbaudi vai eksperimentiem.
 6. Mēģināt atrast atbildi uzdodot kvalificēts draugs.
 7. Ja jūs esat programmētājs, mēģināt atrast atbildi, izlasot avota kodu.

Kad jūs uzdot savu jautājumu, parādīt to, ka jums ir darīts šīs lietas, pirmkārt, tas palīdzēs noteikt, ka jūs nav slinks sūklis un izšķērdēt cilvēku laiku. Vēl labāk, parādīt, ko jūs esat iemācījušies no darot šīs lietas. Mums patīk, atbildot uz jautājumiem par cilvēkiem, kuri ir apliecinājuši viņi var mācīties no atbildēm.

Izmantot taktiku, piemēram, darot Google meklēšanu tekstu neatkarīgi kļūdas ziņojums jums (meklējot Google groups , kā arī tīmekļa lapas). Tas varētu arī pāradresēs jūs noteikt dokumentāciju vai adresātu sarakstu diegu atbildot uz jūsu jautājumu. Pat ja tas tā nav, sakot: „Es googled par šādu frāzi, bet nesaņēma neko, kas izskatījās daudzsološa“ ir laba lieta darīt e-pastu vai ziņu Ieraksti pieprasot palīdzību, ja tikai tāpēc, ka ieraksti, ko meklē uzvarēja “ t palīdzēt. Tas arī palīdzēs virzīt citus cilvēkus ar līdzīgām problēmām ar diegu, saistot meklēšanas nosacījumus, ko, cerams, jūsu problēma un izšķirtspēja diegi.

Nesteidzieties. Vai nav gaidīt, lai varētu atrisināt sarežģīto problēmu ar dažām sekundēm Googling. Lasīt un saprast FAQs, sēdēt, atslābināties un dot problēma dažas domas pirms tuvojas ekspertus. Uzticieties mums, viņi varēs pateikt, no jūsu jautājumiem, cik daudz lasīt un domāt jūs, un būs vairāk gatavi palīdzēt, ja jums nāk sagatavoti. Vai nav uzreiz uguns jūsu visu arsenālu jautājumus tikai tāpēc, ka jūsu pirmais meklēšanas izrādījās pat nav atbildes (vai pārāk daudz).

Sagatavo savu jautājumu. Domā to caur. Steidzīgs-skan jautājumi get pārsteidzīgus atbildes, vai tādu nav vispār. Jo vairāk jūs darīt, lai pierādītu, ka ir laisti domāja un pūles atrisināt savu problēmu, pirms meklē palīdzību, jo vairāk izredžu ir faktiski saņemtu palīdzību.

Sargieties no lūdzot nepareizo jautājumu. Ja jūs lūgt vienu, kas ir balstīta uz kļūdainiem pieņēmumiem, J. izlases Hacker ir diezgan iespējams atbildēt ar nelietderīgi gramatisko atbildi, vienlaikus domājot par „stulbu jautājumu …“, un cerot pieredzi iegūt to, ko jūs lūdza nevis to, ko jums nepieciešams būs iemācīt jums mācība.

Nekad uzņemties jums ir tiesības uz atbildi. Tu neesi, tu ne, galu galā, maksājot par pakalpojumu. Jums būs nopelnīt atbildi, ja jūs nopelnīt to, uzdodot būtisku, interesants, un domāju, provocējot jautājums – vienu, kas netieši veicina pieredze Kopienas nevis tikai pasīvi pieprasot zināšanas no citiem.

No otras puses, padarot to skaidrs, ka jums ir iespēja, un vēlas, lai palīdzētu attīstības procesā risinājums ir ļoti labs sākums „Vai kāds sniegt rādītāju?“., „Kas ir mans piemērs pazudis?“, Un „Kas vietā man ir pārbaudīts „ir vairāk iespējams iegūt atbildes par“? Lūdzu publicējiet precīzu procedūru man vajadzētu izmantot. „jo tu esi padarot to skaidrs, ka tu esi patiešām gatavs pabeigt procesu, ja kāds var vienkārši norādīt Jums pareizajā virzienā.

Kad jūs lūgt

Izvēlies savu forumu uzmanīgi

Esi jūtīgs, izvēloties, kur uzdot savu jautājumu. Jums varētu tikt ignorētas, vai norakstīti kā zaudētājs, ja:

 • ievietot savu jautājumu uz forumu, kur tas ir off topic
 • post ļoti elementāru jautājumu par forumu, kurā modernā tehniskā jautājumi tiek gaidīts, vai otrādi
 • pārrobežu post pārāk daudz dažādu intereškopām
 • post personīgo e-pastu, lai kāds, kurš nav ne jūsu, paziņa, ne personīgi atbildīgs, lai atrisinātu jūsu problēmu

Hakeri nolaist jautājumus, kas ir nepareizi mērķtiecīgu, lai mēģinātu aizsargāt savas komunikācijas kanālus tiek noslīka nevajadzīgu. Jūs nevēlaties, lai tas notiktu ar jums.

Pirmais solis, tāpēc, ir atrast pareizo forumu. Atkal, Google un citiem web-meklēšana metodes ir jūsu draugs. Izmantot tos, lai atrastu projektu mājas lapa visciešāk saistīta ar aparatūru vai programmatūru sniedzot jums grūtības. Parasti tas būs saites uz FAQ (Biežāk uzdotie jautājumi) sarakstā, un projekta adresātu sarakstus un to arhīvos. Šie adresātu saraksti ir galīgie vietas, lai iet pēc palīdzības, ja jūsu pašu spēkiem (ieskaitot lasot šos FAQs jums atrast) nav atrast jums risinājumu. Projekts lapā var arī aprakstīt bug ziņošanas procedūra, vai ir saikne ar vienu; ja tā, sekot to.

Izdalam e-pastu uz personu vai forumā, kas jums nav pazīstami ar ir riskanti labākajā. Piemēram, neuzskatiet, ka tikai un vienīgi informatīvs tīmekļa autors vēlas būt jūsu bezmaksas konsultants. Nesniedz optimistiski minējumus par to, vai jūsu jautājums būs laipni – ja tu esi pārliecināts, sūtīt citur, vai atturēties no sūtīšanas to visu.

Izvēloties interneta forumā, intereškopu vai adresātu sarakstu, neuzticas nosaukumu pati pārāk tālu, meklēt FAQ vai nofraktējuši pārbaudīt jūsu jautājums ir par-tēmu. Lasīt daži no muguras satiksmei pirms nosūtīšanas, lai jūs saņemsiet justies par to, kā lietas tiek darīts tur. Faktiski, tas ir ļoti laba ideja darīt atslēgvārdu meklēšanu vārdus, kas saistīti ar jūsu problēmu uz intereškopu vai adresātu saraksta arhīviem pirms jūs post. Tā var atrast jums atbildi, un, ja ne tas palīdzēs jums formulēt labāku jautājumu.

Vai nav bise-domnas visus pieejamos palīdzības kanālus uzreiz, ka ir tāpat kā kliegt un kaitina cilvēkus. Soli pa tiem klusi.

Zināt, ko jūsu tēma ir! Viens no klasiskās kļūdām ir uzdot jautājumus par Unix vai Windows programmēšanas saskarne forumā veltīta valodā vai bibliotēkā vai instruments portatīvo pāri abiem. Ja jums nav saprast, kāpēc tas ir klupt, tu būsi labākais off neprasu kādi jautājumi vispār, līdz jūs saņemsiet.

Kopumā, jautājumi labi izvēlētā sabiedrisko forumu, ir vairāk iespējams iegūt noderīgus atbildes nekā līdzvērtīgiem jautājumiem uz privāto vienu. Ir vairāki iemesli. Viens no tiem ir vienkārši lielums baseins potenciālo respondentu. Vēl ir lielums auditoriju; hakeri drīzāk atbildētu uz jautājumiem, izglītot daudz cilvēku nekā jautājumiem, kas apkalpo tikai daži.

Saprotams, kvalificēti hakeriem un autori tautas programmatūras jau saņem vairāk nekā viņu taisnīgu daļu no nepareizas mērķtiecīgu ziņas. Pieskaitot plūdiem, jūs varētu ārkārtējos gadījumos pat būt salmi, ka pārtraukumi kamielis muguru – diezgan maz reizes, ieguldītāji tautas projektiem ir atsaucis savu atbalstu, jo papildu kaitējums veidā bezjēdzīgi e-pasta satiksmi uz viņu personīgo kontu kļuva nepanesamas.

Web un IRC forumi vērsti newbies bieži dod ātru atbildi

Jūsu vietējā lietotāju grupu, vai jūsu Linux sadali, var reklamēt tīmekļa forumu vai IRC kanālu, kur newbies var saņemt palīdzību. (Ne-angliski runājošās valstīs newbie forumi ir vēl vairāk varētu būt vēstkopas.) Tās ir labas pirmās vietas jautāt, it īpaši, ja jūs domājat, ka varētu būt paklupu salīdzinoši vienkāršu vai kopīga problēma. Reklamē IRC kanāls ir atvērts uzaicinājums uzdot jautājumus tur un bieži saņemt atbildes reālā laikā.

Patiesībā, ja jums programmu, dod jums problēmas no Linux izplatīšanu (kā tas ir kopīgs šodien), tas var būt labāk jautājiet distro foruma / saraksta pirms mēģināt programmas projekta forums / saraksts. Projekta hakeri var tikai teikt, „izmantot mūsu būvēt“.

Pirms ievietot jebkuru interneta forumā, pārbaudiet, vai tas ir meklēšanas funkciju. Ja tas tā ir, mēģiniet pāris atslēgvārdu meklēšanu par kaut ko līdzīgu jūsu problēma, tas tikai varētu palīdzēt. Ja jūs vispārēju tīmekļa meklēšanas pirms (kā jums vajadzētu būt), meklēt forumā vienalga, jūsu tīmekļa mēroga meklēšanas dzinējs varētu būt visu šo forumu indeksēti nesen.

Ir pieaug tendence projektiem darīt lietotāju atbalstu pa interneta forumā vai IRC kanāls, ar e-pasta Rezervēts vairāk par attīstības satiksmei. Līdz ar to meklēt tiem kanāliem pirmais, kad meklē projektu īpašu palīdzību.

Otrkārt, izmantot projekta adresātu sarakstus

Ja projektam ir attīstības adresātu sarakstu, rakstiet uz adresātu sarakstu, nevis atsevišķiem izstrādātājiem, pat ja jūs uzskatāt zināt, kas var vislabāk atbildēt uz Jūsu jautājumu. Pārbaudiet dokumentāciju projektu un tā mājas lapu adreses projekta adresātu sarakstu, un izmantot to. Ir vairāki labi iemesli šo politiku:

 • Jebkuru jautājumu pietiekami labs, lai jautāja viens attīstītājs būs arī par vērtīgiem visai grupai. Otrādi, ja jums ir aizdomas Jūsu jautājums ir pārāk stulbi, lai adresātu sarakstu, tas nav attaisnojums, lai uzmāktos atsevišķus izstrādātājiem.
 • Uzdodot jautājumus par sarakstu izplata slodzi starp izstrādātājiem. Individuālā attīstītājs (it īpaši, ja viņš ir projekta vadītājs) var būt pārāk aizņemts, lai atbildētu uz jūsu jautājumiem.
 • Lielākā daļa pasta saraksti tiek arhivēti un arhīvu tiek indeksētas ar meklētājprogrammas. Ja jūs lūgt jūsu jautājumu par-sarakstā un tas ir atbildēts, nākotnes querent varētu atrast jūsu jautājumu un atbildi uz Web vietā lūgt to vēlreiz.
 • Ja daži jautājumi ir redzams, kas jautāja bieži, izstrādātāji var izmantot šo informāciju, lai uzlabotu dokumentāciju vai programmatūra pati par mazāk mulsinoši. Bet, ja šie jautājumi tiek uzdoti privāti, nevienam nav pilnīgu priekšstatu par to, ko tiek uzdoti jautājumi visbiežāk.

Ja projektam ir gan „lietotājs“ un „attīstītājs“ (vai „hakeris“) adresātu sarakstu vai Web forums, un jums nav hakeru uz kodu, jautājiet „lietotāja“ sarakstā / forum. Neuzskatiet, ka jums būs laipni izstrādātāja sarakstā, kur viņi var izjust savu jautājumu par troksni izjaucot attīstītājs satiksmi.

Tomēr, ja esat pārliecināts, ka jūsu jautājums ir ārpus triviāla, un tu paliec bez atbildi „lietotāja“ saraksta / forums vairākas dienas, mēģiniet „attīstītājs“ vienu. Jums būtu ļoti ieteicams slēpties tur dažas dienas pirms nosūtīšanas, lai uzzinātu vietējo folkways (faktiski tas ir labs padoms par jebkuru privātu vai daļēji privāto sarakstu).

Ja jūs nevarat atrast projekta adresātu sarakstu adresi, bet tikai redzēt adresi uzturētājs projekta, iet uz priekšu un rakstīt uzturētāju. Bet pat tādā gadījumā, neuzskatiet, ka adresātu sarakstu nav. Pieminēt jūsu e-pastu, ka esat mēģinājuši un nevar atrast piemērotu adresātu sarakstu. Arī pieminēt, ka jums nav iebildumu, kam savu ziņu nodot citām personām. (Daudzi cilvēki uzskata, ka privātā e-pasts jāpaliek privātā, pat ja nekas noslēpums tajā Ļaujot savu vēstījumu nosūta jums dot savu korespondents izvēli par to, kā rīkoties ar savu e-pastu.).

Izmantot nozīmīgus, īpašas ievērojot virsrakstus

Gada adresātu sarakstu, ziņu grupām vai interneta forumos, ievērojot galvene ir jūsu zelta iespēja piesaistīt kvalificētu ekspertu uzmanību aptuveni 50 rakstzīmes vai mazāk. Netērētu to izpļāpāt, piemēram, „Lūdzu, palīdziet man“ (nemaz nerunājot „lūdzu palīdziet man!!“; Sludinājumi ar priekšmetiem, piemēram, saņemt izsviež, reflekss). Vai nav mēģināt pārsteigt mūs ar dziļumu jūsu sāpēs, izmantot telpu super-īsu problēmas aprakstu vietā.

Viena laba konvencija kuriem galvenes, ko izmanto daudzi tech atbalsta organizācijām, ir „objekts – novirze“. „Objekts“ daļa noteikts, kāda lieta vai lietu grupa, kam ir problēmas, un „novirze“ daļā raksturota novirzi no paredzamo uzvedību.

Stulba:
HELP! Video nedarbojas pareizi uz manu klēpjdators!

Smart:X.org 6.8.1 kroplīgs peles kursoru, Fooware MV1005 vid. ChipsetGudrāk:X.org 6.8.1 peles kursoru uz Fooware MV1005 vid. Chipset – ir deformēts

Gada rakstot „objektu novirze“ aprakstu process palīdzēs jums organizēt savu domāšanu par problēmu sīkāk. Kas tas skar? Vienkārši peles kursoru vai citu grafikas pārāk? Vai tas raksturīgi X.org versiju X? Līdz 6.8.1 versiju? Vai tas raksturīgi Fooware video mikroshēmojumiem? Modelēt MV1005? Hacker kurš redz rezultātu, var uzreiz saprast, kas tas ir, ka jums ir problēmas ar un problēma Jums ir, īsumā.

Vispārīgi runājot, iedomājieties aplūkojot indeksa arhīvu jautājumiem, tikai ar virsraksti rāda. Padariet savu virsrakstā atspoguļo jūsu jautājumu pietiekami labi, ka nākamais puisis meklējot arhīvu ar jautājumu līdzīgi jums būs iespēja sekot pavedienu atbildi nevis norīkošanu jautājumu vēlreiz.

Ja jūs lūgt jautājumu atbildē, pārliecinieties, lai mainītu šo tēmu līnijas, lai norādītu, ka jūs esat jautā jautājumu. Tēma līnija, kas izskatās kā „Re: tests“ vai „Re: bug“ ir mazāk iespējams piesaistīt noderīgas summas uzmanību. Arī mizot citāts no iepriekšējos ziņojumus līdz minimumam atbilstoši cluing jaunās lasītāju.

Vai nav vienkārši hit atbildi uz saraksta ziņu, lai sāktu pilnīgi jaunu pavedienu. Tas ierobežo savu auditoriju. Daži pasta lasītāji, piemēram stulbenis, ļauj lietotājam kārtot pēc diegu un tad slēpt ziņas arī diegu, salokot pavedienu. Ļaudīm, kas darīt, ka nekad redzēt savu ziņu.

Mainot tēmu nav pietiekams. Stulbenis, un, iespējams, citi pasta lasītājiem, izskatās pēc cita informācija par e-pasts ir galvenes piešķirtu to pavedienu, nevis virsrakstā. Vietā sāktu pilnīgi jaunu e-pastu.

Web forumos labas prakses noteikumi nedaudz atšķiras, jo ziņojumi parasti ir daudz ciešāk saistīta ar konkrētiem diskusiju pavedieni un bieži neredzamas ārpus šiem diegiem. Mainot tēmu, kad uzdodot jautājumu atbildēt nav būtiska. Ne visi forumi pat ļauj atsevišķas virsrakstus par atbildēm, un gandrīz neviens skan tiem, kad viņi dara. Tomēr, uzdodot jautājumu atbildē ir apšaubāma prakse pati par sevi, jo tas būs tikai redzams tiem, kas vēro šo pavedienu. Tātad, ja jūs esat pārliecināts, ka vēlaties uzdot tikai cilvēki šobrīd aktīvi darbojas pavedienu, sāk jaunu.

Padarīt to viegli atbildēt

Apdares savu vaicājumu ar „Lūdzu, sūtiet savu atbildi uz …“, padara to ļoti maz ticams, jūs saņemsiet atbildi. Ja jūs nevar bothered, lai pat dažas sekundes, kas nepieciešami, lai izveidotu pareizu Atbildēt uz galveni jūsu pasta aģents, mēs nevaram būt bothered pieņemt pat dažas sekundes, lai domāt par savu problēmu. Ja pasta programma neļauj tas, iegūtu labāku pasta programmu . Ja jūsu operētājsistēma neatbalsta neviens e-pasta programmas, kas ļauj tam labāk operētājsistēmu.

Web forumos, prasot atbildi pa e-pastu, ir tieši rupjš, ja vien jūs uzskatāt informācija var būt jutīga (un kāds būs, kādu nezināmu iemeslu dēļ, ļaujiet jums, bet ne viss forums zina to). Ja jūs vēlaties e-pasta kopiju, ja kāds atbild uz diegu, lūdzot tīmekļa forums nosūtīt to, šī funkcija ir atbalstījusi gandrīz visur zem iespējām, piemēram, „skatīties šo pavedienu“, „sūtīt e-pastu uz atbildēm“, uc

Rakstiet skaidri un gramatiskās, pareizi uzrakstīti valodā

Mēs esam noskaidrojuši, pieredze, ka cilvēki, kas ir bezrūpīgi un apliets rakstnieki parasti arī pavirši un apliets pie domāšanas un kodēšanas (pietiekami bieži, bet par, anyway). Atbildot uz jautājumiem par neuzmanīgu un apliets domātāji nav apbalvot, mēs labprātāk pavada savu laiku citur.

Tāpēc paužot savu jautājumu skaidri un labi ir svarīga. Ja jūs nevar bothered to darīt, mēs nevaram būt bothered pievērst uzmanību. Tērēt papildu pūles, lai poļu valodu. Tai nav jābūt stīvs un formālās – patiesībā, hakeris kultūras vērtību neformālu, piebārstīts slenga un humoristisks lietoto valodu ar precizitāti. Bet tai ir jābūt precīzam, tur ir jābūt dažas norādes, ka jūs domājat, un pievēršot uzmanību.

Izskaidrot, akcentēt, un kapitalizēt pareizi. Nejauciet „tā“ ar „tas ir“, „zaudēt“ ar „zaudē“, vai „diskrēto“ ar „diskrēts“. Nav tipa ALL CAPS, tas ir lasāma kā kliegšana un uzskatīja rupjš. (All-Smalls ir tikai nedaudz mazāk kaitinošas, jo tas ir grūti lasīt Alans Kokss var saņemt prom ar to,. Bet jūs nevarat.)

Vispār, ja jūs rakstīt kā daļēji izglītots vientiesis jūs, visticamāk, tiks ignorētas. Līdz ar to nav izmantot tūlītējās ziņojumapmaiņas īsceļus. Pareizrakstības „jūs“ kā „u“ liek jums izskatīties daļēji izglītots vientiesis, lai saglabāt divus veselus keystrokes. Sliktāks: rakstot, piemēram, l33t script kiddie hax0r ir absolūts skūpsts nāves un garantē jūs saņemsiet nekas, bet akmeņaina klusumu (vai, labākajā gadījumā, sabiezējumiem palīdzot izsmieklu un sarkasma) apmaiņā.

Ja Jums ir kādi jautājumi, kas forumu, kas neizmanto savu dzimto valodu, Jūs saņemsiet ierobežotu daudzumu ļengans par pareizrakstības un gramatikas kļūdas – bet ne papildu mīkstais vispār slinkums (un jā, mēs parasti var pamanīt šo atšķirību). Tāpat, ja vien jūs zināt, ko jūsu respondenta valodas ir, rakstīt angļu valodā. Aizņemts hakeri mēdz vienkārši flush jautājumus valodās viņi nesaprot, un angļu valoda ir darba valoda internetā. Rakstot angļu jūs samazināt jūsu izredzes, ka jūsu jautājums būs jāiznīcina nelasītu.

Ja jūs rakstāt angliski, bet tā ir otrā valoda, lai jūs, tas ir labs veids, lai brīdinātu potenciālos respondentus potenciālajiem valodas grūtības un iespējas, lai iegūtu ap tiem. Piemēri:

 • Angļu valoda nav mana dzimtā valoda, lūdzu, atvainojiet pārrakstīšanās kļūdas.
 • Ja tu runā $ VALODU, lūdzu, rakstiet / PM man, es, iespējams, vajadzēs palīdzību tulkojot manu jautājumu.
 • Es esmu iepazinies ar tehnisko terminu, bet daži slengs izteiksmes un Idiomas ir grūti man.
 • Es esmu ievietojis manu jautājumu $ valoda un angļu valodā. Es būšu priecīgs tulkot atbildes, ja jūs tikai izmantot vienu vai otru.

Sūtīt jautājumus pieejamu, standarta formātos

Ja jūs veicat jūsu jautājums mākslīgi grūti lasīt, tas ir vairāk iespējams, ir pagājis vairāk nekā par labu vienu, kas nav. Tātad:

 • Nosūtīt teksta pastu, nevis HTML. (Tas nav grūti izslēgt HTML .) Turpmāka apspriešana par to, kāpēc tā ir laba prakse var atrast šeit un šeit .
 • MIME pielikumus parasti OK, bet tikai tad, ja tie ir reāls saturs (piemēram, pievienoto avota failu vai plāksteris), un ne tikai tekstveidnes rada jūsu pasta klientu (piemēram, citu kopiju jūsu ziņojumu).
 • Nesūtiet e-pastu, kurā veseli punktus ir viena vairoties-ietītas līnijas. (Tas padara to par pārāk grūti atbildēt uz tikai daļa no ziņojuma.) Pieņemsim, ka jūsu respondenti būs lasījums pastu uz 80 rakstzīmju mēroga teksta displeju un noteikt savu līniju wrap attiecīgi, kaut ko mazāk nekā 80.
 • Tomēr nav wrap datus (piemēram, log failu izgāztuves vai sesija stenogrammu) pēc jebkuru fiksēto kolonnas platumu. Dati būtu jāiekļauj kā-ir, lai respondenti var būt pārliecināti, ka viņi redz to, ko redzējāt.
 • Nesūtiet MIME kotēto-printable kodējumu uz angļu valodas forumā. Šī kodēšanas var būt nepieciešams, ja jūs sūtat ar valodu ASCII neietver, bet daudzi e-pasta aģentiem nav atbalsta. Kad viņi pauze, visi šie = 20 glyphs izkaisīti pa tekstā ir neglīts un uzmanību – vai var aktīvi sabotāža semantiku savu tekstu.
 • Nekad, nekad gaidīt hakeri, lai varētu nolasīt slēgtus īpašumtiesību dokumentu formātiem, piemēram, Microsoft Word vai Excel. Vairums hakeri reaģēt uz šiem apmēram tikpat labi kā jūs, lai ar kaudzi tvaicēšanas cūku mēslu dempinga uz Jūsu sliekšņa. Pat tad, kad viņi var tikt galā, viņi apvainoties, kam to darīt.
 • Ja jūs sūtīt e-pastu no Windows mašīnas, izslēdziet Microsoft problemātisko „Smart Quotes“ funkciju (no Rīki> Automātiskās koriģēšanas opcijas, notīriet smart quotes rūtiņu zem AutoFormat rakstot.). Tas ir tāpēc jums izvairīties apsmidzinot atkritumu rakstzīmes, izmantojot savu pastu.
 • Web forumos, nav ļaunprātīgi „smaidiņu“ un „HTML“ pazīmes (ja tie ir klāt). Smaidiņu vai divas parasti OK, bet krāsainu iedomātā tekstu mēdz likt cilvēkiem domāt jums ir klibs. Nopietni pārdozējot smaidiņus un krāsu un fontus dos jums nāk pie kā giggly pusaugu meiteni, kas nav parasti laba ideja, ja vien jums ir vairāk interesē sekss, nekā atbilžu.

Ja jūs izmantojat grafisko lietotāja interfeisu pasta klientu, piemēram, Netscape Messenger, MS Outlook, vai to Piena, piesargāties, ka tas var pārkāpt šos noteikumus, ja to izmanto ar tās noklusējuma iestatījumiem. Lielākā daļa šādu pacientu ir izvēlne balstītas „View Source“ komandu. Izmantojiet šo par kaut ko savā nosūtīja-pasta mapi, pārbaudot sūtīt teksta bez nevajadzīgas pievienots crud.

Precīzi un informatīvs par savu problēmu

 • Apraksta simptomus par jūsu problēmu vai kļūdu uzmanīgi un skaidri.
 • Aprakstīt to vidi, kurā tas notiek (mašīna, OS, pieteikums, neatkarīgi). Norādiet savu pārdevēja izplatīšanu un atbrīvot līmenī (piemēram: „Fedora Core 7“, „Slackware 9.1“, uc).
 • Aprakstiet pētījumu jūs, lai mēģinātu saprast problēmu, pirms jūs lūdza šo jautājumu.
 • Aprakstiet diagnostikas veicāt, lai mēģinātu un pin nosaka problēmu pats, pirms jūs lūdza šo jautājumu.
 • Aprakstiet visus iespējami attiecīgos nesenās izmaiņas savā datorā vai programmatūras konfigurāciju.
 • Ja vien iespējams, nodrošina veidu, lai reproducētu problēmu kontrolētā vidē.

Vai vislabāk varat prognozēt jautājumus hakeris lūgs, un atbildēt uz tām iepriekš jūsu lūgumu pēc palīdzības.

Piešķirt hackers spēja vairoties problēmu kontrolētā vidē ir īpaši svarīgi, ja Jums ir ziņot kaut ko jūs domājat, ka ir kļūda kodu. Kad jūs to izdarītu, jūsu izredzes iegūt noderīgu atbildi un ātrumu, ar kuru jums ir iespējams iegūt, ka atbildi gan uzlabot ārkārtīgi.

Simon Tatham ir uzrakstījis lielisku eseju ar nosaukumu Kā Ziņot Bugs efektīvi . Es ļoti iesakām jums izlasīt.

Apjoms nav precizitātes

Jums ir jābūt precīziem un informatīvi. Šajā nolūkā nav apkalpo vienkārši dempings apjomīgu koda vai datu par palīdzības lūgumu. Ja jums ir liels, sarežģīts pārbaudes lietu, kas pārkāpj programmu, mēģiniet apdares to un dara to pēc iespējas mazāks.

Tas ir noderīgi, vismaz trīs iemeslu dēļ. Viens: tiek uzskatīta ieguldīt pūles vienkāršot jautājumu padara to vairāk iespējams, jūs saņemsiet atbildi, divi: vienkāršojot jautājumu padara to vairāk iespējams, jūs saņemsiet noderīgu atbildi. Trīs: Šajā procesā uzlabot savu kļūdas ziņojumu, jūs varat izveidot noteikt vai PROFILAKSE sevi.

Nav skriešanās apgalvot, ka esat atradis kļūdu

Ja Jums ir problēmas ar kādu programmatūru, nepretendēju esat atradis kļūdu, ja vien jums ir ļoti, ļoti pārliecināts par savu zemi. Padoms: ja jūs varat sniegt pirmkoda plāksteris, kas nosaka problēmu, vai regresijas testu pret iepriekšējo versiju, kas parāda nepareizu uzvedību, jūs, iespējams, nav pārliecināts pietiekami. Tas attiecas uz interneta lapas un dokumentus, arī, ja esat atradis dokumentācija „bug“, jums vajadzētu sniegt aizstājējtekstu un kuras lapas tai vajadzētu iet tālāk.

Atcerieties, ka ir daudzi citi lietotāji, kas nav piemeklējušas savu problēmu. Citādi jums ir iemācījušies par to lasot dokumentāciju un meklējot tīmeklī (Jūs to darīt pirms sūdzību, nav tu ?). Tas nozīmē, ka ļoti iespējams, tas ir jums, kas dara kaut ko nepareizi, nevis programmatūru.

Cilvēki, kuri rakstīja programmatūras darbu ļoti grūti, lai tā strādā, kā arī iespējams. Ja tu apgalvo esat atradis kļūdu, jums tiks impugning to kompetenci, kas var aizskart daži no tiem pat tad, ja jums ir pareizi. Tas ir īpaši nediplomātisks bļaut „bug“, kas virsrakstā.

Kad jautā savu jautājumu, tas ir labākais, lai rakstīt, it kā jūs uzņemties jūs darāt kaut ko nepareizi, pat ja Jums ir privāti diezgan pārliecināts, ka jums ir konstatēts faktisko kļūdu. Ja tur tiešām ir kļūda, jūs dzirdēsiet par to atbildi. Atskaņot to tāpēc uzturētāji vēlas atvainoties jums, ja kļūda ir reāla, nevis tāpēc, ka jums būs parādā viņiem atvainošanos, ja jums ir messed up.

Grovelling nav neaizstāj darot savu mājasdarbu

Daži cilvēki, kas saņemt ka viņi nedrīkst uzvesties rupji vai augstprātīgi, pieprasot atbildi, patvērums ar pretējā galējība no groveling. „Es zinu, es esmu tikai aizgrābjošs Newbie zaudētājs, bet …“. Tas ir traucējoša un nelietderīga. Tas ir īpaši kaitinošas, kad tas ir saistīts ar neskaidrību par faktisko problēmu.

Netērējiet savu laiku, vai mūsējais, par jēlnaftas primātu politikā. Tā vietā, klāt fona faktus un savu jautājumu, kā skaidri kā jūs varat. Tas ir labāks veids, kā pozicionēt sevi kā ar groveling.

Dažreiz Web forumi ir atsevišķas vietas newbie jautājumiem. Ja jums liekas, jums ir Newbie jautājums, vienkārši iet tur. Bet nav pielīst tur nu.

Aprakstīt problēmu simptomus, nav jūsu minējumus

Tas nav lietderīgi pateikt hackers, ko jūs domājat, kas izraisa problēmu. (Ja jūsu diagnostikas teorijas bija tādi karsti sīkumi, jūs būtu konsultatīvie citiem palīdzību?) Tātad, pārliecinieties, ka jūs esat stāsta viņiem neapstrādātus simptomus, kas notiek nepareizi, nevis jūsu interpretācijām un teorijām. Ļaujiet viņiem darīt interpretāciju un diagnostiku. Ja jums liekas, tas ir svarīgi, lai valsts savu minējums, skaidri marķēt to kā tādu un aprakstīt kāpēc šī atbilde nav darba jums.

Stulba:
Es saņemu back-to-back SIG11 kļūdas kodolu apkopo, un ir aizdomas, sīkplaisu par vienu no mātesplates pēdas. Kāds ir labākais veids, kā pārbaudīt par tiem?
Smart:
Manas mājas būvētas K6/233 par FIC-PA2007 mātesplati (VIA VP2 Apollo mikroshēmojumu) ar 256MB Corsair PC133 SDRAM sāk iegūt bieži SIG11 kļūdas apmēram 20 minūtes pēc ieslēgšanas laikā kodola apkopo, bet nekad pirmajās 20 minūtēs . Pārstartēšanas neieslēdzas pulksteni, bet izslēgtos nakti dara. Pārnešana no visiem atmiņa nepalīdzēja. Attiecīgā daļa no tipiska kompilēšanas sesijas žurnālā šādi.

Kopš iepriekšējā punktā, šķiet, ir grūts, lai daudziem cilvēkiem saprast, šeit ir frāze jums atgādināt: „Visi diagnostiķiem ir no Misūri.“ Ka ASV valsts oficiālo moto ir „Show me“ (nopelnījis 1899, kad kongresmenis Willard D. Vandiver teica: „Es nāku no valsts, kas paceļ kukurūzas un kokvilnas un cockleburs un demokrātu, un putojošs daiļrunība ne pārliecina ne apmierina mani, es esmu. no Misūri Tev parādīt man. „) Jo diagnostiķiem“ lietā. tas nav jautājums par skepsi, bet gan burtiskā, funkcionāla nepieciešamība redzēt kāds ir pēc iespējas tuvāk ar šo pašu neapstrādātu pierādījumu, ka tu redzi, nevis nekā jūsu pieņēmumiem un kopsavilkumiem. Parādītu mums.

Aprakstiet savu problēmu simptomus hronoloģiskā secībā

Clues Visnoderīgākās norādītas, kaut kas nogāja greizi bieži gulēt notikumiem tieši pirms. Tātad, jūsu konts būtu precīzi jāapraksta, ko jūs, un ko mašīna un programmatūru darīja, noved līdz blowup. Attiecībā uz komandrindas procesus, kam sesijas žurnālu (piemēram, izmantojot skriptu lietderība) un citējot attiecīgo divdesmit vai tik līnijas ir ļoti noderīga.

Ja programma, uzspridzināja par jums ir diagnostikas iespējas (piemēram, V. runīgs), mēģiniet, lai izvēlētos iespējas, kas būs pievienot noderīgu atkļūdošanas informāciju stenogrammu. Atcerieties, ka vairāk ne vienmēr ir labāk, mēģiniet izvēlēties atkļūdošanas līmeni, kas informēs, nevis slīkšana lasītāju junk.

Ja jūsu kontā beidzas ar to ilgi (vairāk nekā par četriem punktiem), tas varētu būt noderīgi, lai kodolīgi norādīt problēmu up augšpusē, pēc tam ar hronoloģiskā stāsts. Tādā veidā, hakeri zina, ko skatīties, lasot savu kontu.

Aprakstiet mērķi, nevis soli

Ja jūs mēģināt, lai uzzinātu, kā kaut ko darīt (nevis ziņot par kļūdu), vispirms aprakstot mērķi. Tikai tad aprakstīt konkrēto soli pretī to, ka jums ir bloķēti.

Bieži vien cilvēki, kuriem nepieciešama tehniskā palīdzība ir augsta līmeņa mērķis prātā un iestrēdzis par to, ko viņi domā ir viens īpaši ceļš uz mērķi. Viņi nāk pēc palīdzības ar soli, taču neapzinās, ka ceļš ir nepareizs. To var veikt lielas pūles, lai saņemtu agrāk šajā.

Stulba:
Kā es varu iegūt krāsu novācēju par FooDraw programmu pieņemt heksadecimālo RGB vērtību?
Smart:
Es cenšos aizstāt krāsu tabulu attēlu ar vērtībām no manas izvēles. Tieši tagad vienīgais veids, kā es redzu to izdarīt, ir ar rediģēt katru galda slota, bet es nevaru saņemt FooDraw ir krāsu plūcējs veikt heksadecimālo RGB vērtību.

Otrā versija jautājumu ir gudrs. Tas ļauj atbildi, kas liek domāt instruments labāk atbilst uzdevumam.

Neprasi cilvēkus atbildēt ar privāto e-pastu

Hakeri uzskatām problēmu risināšanā būtu publiski, pārskatāmu procesu, kura laikā pirmo mēģināt pie atbildes var un būtu jālabo, ja kāds zinošāks pamana, ka tā ir nepilnīga vai nepareiza. Arī palīgi iegūt kādu no viņu atalgojums par to respondentu tiek uzskatīta par kompetentu un zinošu ar saviem vienaudžiem.

Kad jūs lūgt privāto atbildi, Jums ir izjaucot gan procesu un atdevi. Nav darīt. Tā ir respondenta izvēle, vai atbildēt privāti – un ja viņš to dara, tas parasti ir, jo viņš domā jautājums ir pārāk slikti veidoti vai skaidrs būt interesanti citiem.

Ir viens ierobežots izņēmums no šī noteikuma. Ja jūs domājat, ka jautājums ir tāds, ka jums ir iespējams iegūt daudzas atbildes, kas visi ir cieši līdzīgas, tad burvju vārdiem „e-pastu man, un es ņemšu apkopot atbildes uz grupas“. Tas ir pieklājīgs, lai mēģinātu saglabāt adresātu sarakstu vai intereškopas plūdi būtībā identiskiem piedāvājumiem – bet jums ir, lai saglabātu solījumu apkopot.

Skaidri norādiet savu jautājumu

Atvērtie jautājumi mēdz uztvert kā nenoteiktu laika izlietnes. Šie cilvēki, visticamāk, lai varētu sniegt jums noderīgu atbildi, ir arī aizņemtākajā cilvēki (ja vien, jo tās veic par visvairāk darba paši). Tādi cilvēki ir alerģija pret atvērtajiem laika izlietnes, tādējādi tās mēdz būt alerģija pret atvērtajiem jautājumiem.

Jums ir vairāk iespējams iegūt noderīgu atbildi, ja Jums ir skaidri par to, ko jūs vēlaties, respondenti to darīt (sniedz norādes, nosūtīt kodu, pārbaudiet savu plāksteri, neatkarīgi). Tas koncentrēsies savas pūles un netieši nodot saistošs augšējā uz laiku un enerģiju respondentam ir jāpiešķir, lai palīdzētu jums. Šis ir labs.

Lai izprastu pasauli eksperti dzīvo, domā par pieredzi kā bagātīgs resursu un laika, lai atbildētu par ierobežotu vienu. Par laika saistības mazāk jūs netieši prasīt, jo vairāk izredžu ir saņemt atbildi no kāda patiešām laba un ļoti aizņemts.

Tāpēc ir lietderīgi izstrādāt savu jautājumu, lai samazinātu laika saistības, kas nepieciešamas, lai eksperts, lai jomā – bet tas bieži vien nav tas pats, kas vienkāršo jautājumu. Tā, piemēram, „Vai jūs varētu man rādītāju uz labu izskaidrojumu X?“ Parasti gudrāki jautājums, nekā „Vai jūs varat paskaidrot X, lūdzu?“. Ja jums ir kāda nepareizi kodu, tas parasti ir gudrākas lūgt kādam, lai izskaidrotu to, kas ir nepareizi ar to, nekā tas ir lūgt kādam, lai noteiktu to.

Kad jautā par kodu

Neprasi citiem atkļūdot savu šķelto kodu nesniedzot mājienu, kāda veida problēmas tās būtu meklē. Norīkošanu dažus simtus koda rindiņas, sakot „tas nedarbojas“, kļūs jums ignorēts. Posting duci koda rindiņas, sakot „pēc 7 rindā es biju gaidījis redzēt <X>, bet <y> noticis vietā“ ir daudz vairāk iespējams iegūt jums atbilde.

Visefektīvākais veids, lai būtu precīzi par kodu problēma ir nodrošināt minimālu bug pierāda pārbaudes lietu. Kas minimāla tests? Tas ilustrē problēmas, vienkārši nepietiek kods eksponēt nevēlamo uzvedību un ne vairāk. Kā jūs veikt minimālu pārbaudes lietu? Ja jūs zināt, kādi līnija vai koda sadaļa ražo problemātisko uzvedību, padarīt tā kopiju un pievienot tikai pietiekami atbalstīt kodu, lai izveidotu pilnīgu piemērs (ti pietiekami, ka avots ir pieņemams kompilators / tulks / neatkarīgi pieteikums apstrādā to) . Ja jūs nevarat sašaurināt to uz leju uz konkrētu sadaļu, lai kopiju no avota un sākt likvidēt gabalu, kas neietekmē problemātisko uzvedību. Jo mazāks savu minimālu tests ir, jo labāk (sk. sadaļu ar nosaukumu „Apjoms nav precizitāte“ ).

Radot patiesi nelielu minimālu pārbaudes lietu, ne vienmēr ir iespējama, taču cenšoties ir laba disciplīna. Tas var palīdzēt jums uzzināt, kas jums ir nepieciešams, lai atrisinātu problēmu par savu – un pat tad, ja tā nav, hakeri gribētu redzēt, ka jums ir mēģinājuši. Tas padara tos kooperatīvu.

Ja jūs vienkārši vēlaties kodu pārskatīšanu, teiksim tik daudz uzreiz, un pārliecinieties, ka pieminēt Kādās jomās jūs domājat, ka varētu īpaši nepieciešams pārskatīt un kāpēc.

Nav post mājasdarbu jautājumus

Hakeri ir labi smērēšanās mājasdarbu jautājumus, lielākā daļa no mums ir jādara viņiem pašiem. Šie jautājumi ir, lai jūs varētu strādāt, tāpēc, ka jums būs mācīties no pieredzes. Tas ir OK, lai lūgt mājienus, bet ne par visu risinājumus.

Ja jums ir aizdomas, jums ir nokārtojuši mājasdarbu jautājumu, bet nevar atrisināt anyway, mēģiniet lūdzot ir lietotāju grupas forumu vai (kā pēdējo līdzekli) pozīcijām „lietotāja“ sarakstu / Forums projekta. Bet hakeri būs vietas tā, daži no uzlabotas lietotāji var vismaz sniegt jums mājienu.

Apgriezt bezjēdzīgu vaicājumus

Pretoties kārdinājumam slēgt jūsu pieprasījumu, lai saņemtu palīdzību ar semantiski-Null jautājumiem, piemēram: „Vai kāds man palīdzēt?“ Vai „Vai ir atbilde?“ Pirmais: ja jūs esat rakstiski savu problēmas aprakstu pusceļā kompetenti, šādi tacked-on jautājumi ir pie Labākais lieki. Otrais: jo tie ir lieki, hakeri atrast tos kaitinošas – un, iespējams, atgriezties loģiski nevainojams bet noraidošas atbildes kā „Jā, jūs varat būt palīdzēja“ un „Nē, nav palīdzēt jums.“

Kopumā, lūdzot jā-vai-nē jautājumi ir laba lieta, lai izvairītos, ja jūs vēlaties jā-vai-nav atbildes .

Vai neatzīmē savu jautājumu par „Steidzami“, pat ja tas ir par jums

Tas ir jūsu problēma, ne mūsu. Apgalvojot steidzami ir ļoti iespējams, ir neproduktīvs: vairums hakeri vienkārši dzēst šādus ziņojumus kā rupjš un egoistiski mēģinājumiem izvilinātu tūlītēju un īpašu uzmanību.

Ir viens daļēji izņēmums. Tas var būt vērts pieminēt, ja jūs izmantojat programmu dažās augsta profila vietu, viens ka hakeri saņems satraukti par, tādā gadījumā, ja jūs saskaņā ar laika spiedienam, un tu tā saki pieklājīgi, cilvēki var saņemt pietiekami ieinteresēti, lai atbildētu ātrāk.

Tas ir ļoti riskants lieta darīt, tomēr, jo hakeri „metrisko par to, kas ir aizraujoša, iespējams atšķiras no jums. Norīkošanu no Starptautiskās kosmosa stacijas varētu pretendēt, piemēram, bet norīkošanu vārdā labsajūtas labdarības vai politisku iemeslu gandrīz noteikti nav. Faktiski, norīkošanu „Steidzami Palīdziet man saglabāt izplūdušo bērnu plombas!“ Būs uzticami iegūt jums vairījās vai liesmoja pat ar hakeriem, kas domā fuzzy bērnu roņi ir svarīgi.

Ja jums atrast šo noslēpumaino, atkārtoti lasīt pārējo šo kā-atkārtoti, kamēr jūs to saprotat pirms norīkojuma neko.

Pieklājība nekad sāp, un dažreiz palīdz

Esiet pieklājīgi. Izmantot „lūdzu“ un „paldies par jūsu uzmanību“ vai „Paldies par jūsu izskatīšanai“. Būtu skaidrs jums novērtēt laika cilvēki pavada palīdzēt jums par brīvu.

Lai būtu godīgi, tas nav tik svarīgi kā (un nevar aizstāt) ir gramatiskā, skaidra, precīza un aprakstošs, izvairoties patentētu formātu utt Hakeri kopumā drīzāk iegūt nedaudz skarbs, bet tehniski asa kļūdu ziņojumi nekā pieklājīgs neskaidrības. (Ja tas puzles jums, atcerieties, ka mēs novērtējam jautājums par to, ko tā māca mums.)

Tomēr, ja jūs esat ieguvuši savu tehnisko pīles rindā, pieklājība tas palielina jūsu izredzes iegūt noderīgu atbildi.

(Jāatzīmē, ka vienīgais nopietnais iebildums mēs esam saņēmuši no veterāns hakeriem šim HOWTO ir attiecībā uz mūsu iepriekšējo ieteikumu izmantot „Paldies jau iepriekš“ Daži hakeri sajust šī connotes nodomu nav, lai pateiktos ikvienam vēlāk.. Mūsu ieteikums ir nu saka „Paldies jau iepriekš“ pirmās un pateicības respondenti tam, vai izteikt pieklājīgi citā veidā, piemēram, pasakot „Paldies par jūsu uzmanību“ vai „Paldies par jūsu izskatīšanai“.)

Sekojiet līdzi īsu piezīmi par risinājumu

Nosūtīt piezīmi pēc problēma ir jāatrisina, lai visiem, kas palīdzēja jums, ļaujiet viņiem zināt, kā tā iznāca, un paldies viņiem atkal par viņu palīdzību. Ja problēma piesaistījusi vispārēju interesi adresātu sarakstu vai intereškopas, tas ir lietderīgi post follow tur.

Optimāli, atbilde būtu uz pavedienu sākās ar sākotnējo jautājumu norīkošanu, un būtu „noregulēt“, „APŅĒMUŠIES“ vai arī acīmredzams tagu virsrakstā. Gada adresātu sarakstus ar strauji turnaround, potenciālais respondents redz pavediens par „problēma X“ beidzas ar „problēma X – fiksētais“ zina ne uz atkritumiem viņa / viņas laika pat izlasot pavedienu (ja vien (i) viņš personīgi uzskata Problēma X interesants ), un tādēļ izmantot šo laiku risināšanas cita problēma.

Jūsu follow nav jābūt garš un iesaistītās personas; vienkāršu „Howdy – tas bija izdevies tīkla kabeli! Paldies, visiem. – Bils „būtu labāk nekā nekas. Faktiski, īss un salds kopsavilkums ir labāka nekā gara disertācijas vien risinājums ir reāls tehnikas dziļumu. Saka kāda rīcība atrisināta problēma, bet jums nav atkārtot visu traucējummeklēšanas secību.

Par problēmām ar dažiem dziļums, ir lietderīgi ievietot kopsavilkumu par traucējummeklēšanas vēsturi. Aprakstiet savu galīgo problēma paziņojumu. Aprakstiet, kas strādāja kā risinājumu, un norāda mainīgās bezcerīgās pēc tam. Akls alejas jānāk pēc pareizo risinājumu un citu kopsavilkuma materiāla, nevis pagriežot pēcpārbaudes par detektīvromānu. Nosauciet vārdus cilvēkiem, kuri palīdzēja jums, jūs iegūt jaunus draugus, ka veidā.

Bez tam ir pieklājīgs un informatīvi, šis follow veida palīdzēs citiem meklējot arhīvā mailing-list/newsgroup/forum precīzi zināt, kurš risinājums palīdzēja jums, un tādējādi var arī palīdzēt viņiem.

Pēdējais, bet ne mazāk, šo follow veida palīdz visiem, kas palīdzēja sajust atbilstošu sajūtu slēgšanu par problēmu. Ja jūs neesat techie vai hakeris sevi, ticiet mums, ka šī sajūta ir ļoti svarīgi, lai guru un ekspertiem jūs materializēt palīdzību. Problēma stāstījumi, ka taka off nenoskaidrotas neko, ir nomākta lietas, hakeri niezēt, lai redzētu tos atrisināt. Nemateriālā vērtība, kas kasīšanās, nieze nopelna jums būs ļoti, ļoti noderīga, lai nākamreiz, kad ir nepieciešams uzdot jautājumu.

Apsveriet, kā jūs varētu būt iespēja, lai novērstu citus no tāda pati problēma nākotnē. Pavaicājiet sev, ja dokumenti vai Kontakti plāksteris varētu palīdzēt, un ja atbilde ir jā nosūtīt šo plāksteris uz uzturētājs.

Starp hakeriem, šis labas follow uzvedības veida faktiski ir svarīgāka nekā parasto pieklājību. Tas ir, kā jūs iegūt reputāciju spēlē arī ar citiem, kas var būt ļoti vērtīga.

Kā interpretēt Atbildes

RTFM un STFW: Kā pateikt esat Nopietni ieskrūvē pat

Ir sena un svēta tradīcija: ja jums atbildi, kas rakstīts „RTFM“, persona, kas nosūtīja to domā tu būtu izlasījis fucking rokasgrāmatu. Viņš vai viņa ir pilnīga taisnība. Go to izlasītu.

RTFM ir jaunāki radinieks. Ja jums atbildi, kas rakstīts „STFW“, persona, kas nosūtīja to domā jums ir meklēt fucking Web. Viņš vai viņa ir pilnīga taisnība. Iet meklēt to. (Maigākā versiju tas ir, kad jums ir teicis, „Google ir jūsu draugs!“)

Web forumos, jums var būt teicis, lai meklētu foruma arhīviem. Patiesībā, kāds var būt pat tik labs, lai nodrošinātu rādītāju uz iepriekšējo pavedienu, kur šī problēma tika atrisināta. Bet nav paļauties uz šo apsvērumu, darīt savu arhīvu-meklēšanu pirms jautā.

Bieži vien cilvēks stāsta jums darīt meklēšanu ir rokasgrāmatā vai tīmekļa lapu ar informāciju, jums atvērt, un ir meklē to, kā viņš vai viņa veidiem. Šīs atbildes nozīmē, ka viņš domā () informācija jums ir viegli atrast, un (b) jūs uzzināsiet vairāk, ja jūs meklēt informāciju nekā tad, ja jums ir tas karoti barot ar jums.

Jums nevajadzētu būt aizskāruši šo; pēc hakeru standartiem, jūsu respondents rāda jums aptuvenu veida ziņā vienkārši nav ignorējot jums. Jums vajadzētu nevis būt pateicīgi par šo grandmotherly laipnību.

Ja jūs nesaprotat …

Ja jūs nesaprotat atbildi, nav uzreiz piepeši atpakaļ pieprasījumu precizēt. Izmanto tos pašus instrumentus, kas jums izmanto, lai mēģinātu atbildēt uz Jūsu sākotnējo jautājumu (rokasgrāmatas, FAQ, web, kvalificēti draugi), lai saprastu atbildi. Tad, ja jums joprojām ir nepieciešams pieprasīt skaidrojumu, uzrāda to, ko esat iemācījušies.

Piemēram, pieņemsim, ka es jums saku: „Tas izklausās kā jūs esat ieguvuši iestrēdzis zentry, jums būs nepieciešams, lai izvairītos no tā.“ Tad: šeit ir slikts follow jautājums: „Kas zentry?“ Lūk labs follow jautājums: “ Labi, es izlasīju man lapu un zentries ir minējušas tikai zem-z un-p slēdži. Neviens no viņiem saka kaut ko par klīringa zentries. Tas ir viens no šiem vai man trūkst kaut šeit? “

Darījumi ar rupjību

Daudz ko izskatās rupjību ar hakeru aprindās nav paredzēts, lai sniegtu nodarījumu. Drīzāk, tas ir produkts no tiešā, cut-through-the-bullshit komunikāciju stils, kas ir dabisks, lai cilvēki, kuri ir vairāk nobažījusies par problēmu risināšanu kā padarīt citiem justies silti un izplūdis.

Ja tu uztver rupjību, mēģiniet reaģēt mierīgi. Ja kāds patiešām darbojas out, tas ir ļoti iespējams, vecākais par sarakstu vai intereškopas persona vai forums būs zvanīt viņam vai viņai par to. Ja tas nenotiek, un jūs zaudējat savu rūdījums, tas ir iespējams, ka persona, jūs zaudēsiet to rīkojās laikā hakeris kopienas normām, un jums tiks uzskatīts pie vainas. Tas sāp jūsu izredzes iegūt informāciju vai palīdzētu vēlaties.

No otras puses, jūs laikam uzdurties rupjību un pozēšanu, kas ir diezgan labvēlīgām. Flip-puse iepriekš ir, ka tas ir pieņemams veids, lai slam reālus pārkāpējus diezgan grūti, preparēšanas viņu slikta uzvedība ar asu verbālu skalpeli. Esi ļoti, ļoti pārliecināts par savu zemes pirms jūs mēģināt šo, tomēr. Atšķirība starp labojums nepieklājība un sāk bezjēdzīgu flamewar līnija ir plānas pietiekami, ka hakeri paši nereti klupt pāri, ja esat Newbie vai amatieris, jūsu izredzes izvairīties no šī kļūdīties ir zemas. Ja jūs pēc informācijas nevis izklaidei, tas ir labāk, lai saglabātu pirkstus pie tastatūras nekā riskēt šo.

(Daži cilvēki apgalvo, ka daudzi hakeri ir viegla forma autismu vai Aspergera sindromu, un faktiski trūkst dažu smadzeņu shēmas ka ieeļļo „normālu“ cilvēku sociālā mijiedarbība Tas var vai nevar būt taisnība.. Ja neesat hakeris sevi , tas var palīdzēt jums tikt galā ar mūsu eccentricities ja jūs domā par mums kā smadzeņu bojātas iet labi uz priekšu mēs vienalga,.. mums patīk kāds tas ir, mēs esam, un parasti ir veselīga skepsi klīnisko uzlīmēm).

Nākamajā sadaļā, mēs runājam par citu jautājumu; veida „rupjību“ Jūs redzēsiet, kad jūs misbehave.

Gada nereaģē kā zaudētājs

Izredzes ir jūs skrūvējamu augšu dažas reizes hakeru kopienas forumiem – veidos sīki šajā pantā, vai līdzīgas. Un jums ir teicis, kā tieši jūs ieskrūvē augšu, iespējams, ar krāsainiem rezervēm. Publiski.

Kad tas notiek, Sliktākais jūs varat darīt, ir gausties par pieredzi, apgalvo, ka ir verbāli uzbruka, pieprasījums atvainojos, Scream, aizturiet elpu, draud tiesas prāvas, sūdzēties cilvēku devējiem, atstāt tualetes sēdeklis uz augšu, utt Tā vietā, Lūk, ko jums jādara:

Iegūt pār to. Tas ir normāli. Faktiski, tas ir veselīgi un lietderīgi.

Kopienas standartiem nav saglabāt sevi: Viņi uztur cilvēki aktīvi piemērošanas, redzamā, publiski. Vai nav gausties, ka visi kritika būtu bijis jānogādā ar privāto e-pastu: Tas nav kā tā darbojas. Ne arī lietderīgi pieprasīt esat bijis personīgi apvainots, ja kāds komentē, ka viens no jūsu prasījumu bija nepareizi, vai arī, ka viņa viedoklis atšķiras. Tie ir zaudētājs attieksme.

Ir bijuši hakeru forumi, kur, no kāda aplama sajūtu hiper-pieklājīgi, dalībnieki ir aizliegts paziņot par defektoskopisko ar otra cilvēka amatu, un teica: „Vai nav pateikt kaut ko, ja jūs nevēlas, lai palīdzētu lietotājam.“ rezultātā aizbraukšanu no clueful dalībnieku citur liek tiem nolaisties bezjēdzīgu izpļāpāt un kļūst bezjēdzīgi, jo tehnisku forumos.

Pārspīlēti „draudzīgas“ (šajā modes) vai lietderīgs: Izvēlieties vienu.

Atcerieties: Ja kas hakeris stāsta, ka esat ieskrūvē augšu, un (lai cik gruffly) stāsta jums nav to darīt atkal, viņš rīkojas ārpus bažas (1) jums un (2) viņa sabiedrībā. Tas būtu daudz vieglāk viņam ignorēt jums un filtrēt jūs no viņa dzīvi. Ja jūs nevarat vadīt būt pateicīgi, vismaz ir nedaudz cieņas, ne gausties, un nav gaidīt, lai rīkojas tāpat trauslu lelle tikai tāpēc, ka jūs esat jaunpienācējs ar teatrāli hiperjutīgiem dvēseli un murgiem par tiesībām .

Dažreiz cilvēki būs uzbrukums jums personīgi, liesmu bez redzama iemesla, utt, pat ja jums nav screw up (vai ir tikai ieskrūvē up savu iztēli). Šajā gadījumā, sūdzas ir veids, kā patiešām skrūvējamu augšu.

Šie flamers ir vai nu Lamers, kuriem nav atrisinājums, bet uzskatu sevi par ekspertu, vai tā sauktais psihologi pārbaudītu, vai jūs skrūvējamu augšu. Pārējie lasītāji nu ignorēt viņus, vai atrast veidus, kā risināt ar viņiem par to pašu. The flamers uzvedība rada problēmas sevi, kam nav, lai uz jums.

Neļaujiet sevi ievelk flamewar, nu. Vairums liesmas vislabāk ignorētas – kad esat pārbaudījis, vai tie ir īsti liesmas, ne norādes uz to, kādā veidā jūs esat ieskrūvē augšu, nevis gudri šifrēto atbildes uz Jūsu nekustamā jautājumu (tas notiek, kā arī).

Jautājumi neprasīt

Šeit ir daži klasiskās muļķīgu jautājumu, un ko hackers domā, ja tie nav atbildēt uz tiem.

J: Kur es varu atrast programmu vai resursu X?
J: Kā es varu izmantot X darīt Y?
J: Kā es varu konfigurēt mana čaulas uzvedne?
J: Vai es varu pārveidot AcmeCorp dokumentu par TeX failā izmantojot Bass-O-Matic failu pārveidotājs?
J: Mans {programma, konfigurācija, SQL} nedarbojas
J: Es esmu, kam problēmas ar manu Windows mašīna. Vai jūs varat palīdzēt?
J: Mana programma nedarbojas. Es domāju sistēma iekārta X ir bojāta.
J: Es esmu, kam problēmas ar instalēšanu Linux vai X. Vai varat palīdzēt?
J: Kā es varu kreka saknes / nozagt kanāla Ops privilēģijas / lasīt kādu e-pastu?
J: Kur es varu atrast programmu vai resursu X?
: Tā pati vieta, es gribētu atrast to, muļķis – otrā galā no tīmekļa meklēšanas. Ghod, tomēr ne visi zina, kā izmantot Google vēl?
J: Kā es varu izmantot X darīt Y?
: Ja tas, ko jūs vēlaties, ir darīt Y, jums vajadzētu uzdot šo jautājumu bez iepriekšējas pieņemot izmantot metodi, kas var nebūt piemērots. Jautājumi par šo formu bieži liecina persona, kas nav tikai neziņā par X, bet sajaukt par to, ko problēma Jā viņi atrisinātu un pārāk orientēta uz viņu konkrētās situācijas detaļas. Tas parasti ir labākais, lai ignorēt šos cilvēkus, kamēr viņi definēt savu problēmu labāk.
J: Kā es varu konfigurēt mana apvalks ātri?
: Ja tu esi pietiekami gudrs, lai uzdot šo jautājumu, tu esi pietiekami gudrs, lai RTFMun uzzināt sev.
J: Vai es varu pārvērst AcmeCorp dokumentu par TeX failu, izmantojot Bass-O-Matic failu pārveidotājs?
: Izmēģiniet to un redzēt. Ja jūs, ka, jūs () mācās atbildi, un (b) pārtraucat izšķērdēt manu laiku.
J: Mans {programmu, konfigurācija, SQL} nedarbojas
: Tas nav jautājums, un es neesmu ieinteresēts spēlēt Divdesmit Jautājumi pry jūsu faktisko jautājumu no jums – man ir labākas lietas ko darīt. Par redzēt kaut kas līdzīgs šim, mana reakcija parasti viens no šādiem:

 • Vai jums ir kaut kas cits piebilst, ka?
 • ak, tas ir pārāk slikti, es ceru, ka jums tas fiksēts.
 • un tas ir tieši tas, ko darīt ar mani?
J: Es esmu, kam problēmas ar manu Windows mašīna. Vai jūs varat palīdzēt?
: Jā. Mest, ka Microsoft trash un uzstādīt atvērtā koda operētājsistēmu, piemēram, Linux vai BSD.Piezīme: Jūs varat uzdot jautājumus, kas saistīti ar Windows mašīnas, ja tie ir par programmu, kas dara ir oficiāls Windows būvēt, vai mijiedarbojas ar Windows mašīnas (ti, Samba). Vienkārši nav pārsteigts par atbildi, ka problēma ir ar Windows, nevis programmas, jo Windows ir tik bojāta vispār, ka tas ir ļoti bieži lieta.
J: Mana programma nedarbojas. Es domāju sistēma iekārta X ir bojāta.
: Kamēr tas ir iespējams, ka jūs esat pirmā persona pamanīt acīmredzamu trūkumus sistēmas zvanus un bibliotēkās stipri izmanto simtiem vai tūkstošiem cilvēku, tas ir diezgan iespējams, ka jums ir pilnīgi clueless. Ārkārtas prasības prasa neparastus pierādījumus, kad jūs iesniegt prasību, piemēram, šo vienu, jums ir atgriezties to ar skaidru un izsmeļošu dokumentāciju neveiksmes gadījumā.
J: Es esmu, kam problēmas ar instalēšanu Linux vai X. Vai varat palīdzēt?
: Nē, es gribētu vajag praktisku piekļuvi jūsu datora, lai novērstu šo. Iet lūgt jūsu vietējā Linux lietotāju grupu praktisku palīdzību. (Jūs varat atrast sarakstu ar lietotāju grupu šeit.)Piezīme: jautājumi par uzstādot Linux var būt lietderīgi, ja jūs par forumu vai adresātu sarakstu par konkrētu izplatīšanu, un problēma ir ar šo distro, vai attiecībā uz vietējo lietotāju grupām forumos. Šajā gadījumā, pārliecinieties, lai aprakstītu precīza informācija par neveiksmes. Bet uzmanīgi meklējot, pirmkārt, ar „Linux“ un visiem aizdomīgajiem aparatūru.
J: Kā es varu kreka saknes / nozagt kanāla Ops privilēģijas / lasīt kādu e-pastu?
: Tu esi lowlife lai vēlētos darīt šādas lietas un garīgi par lūdzot hacker, lai jums palīdzētu.

Labs un slikts Jautājumi

Visbeidzot, es esmu gatavojas, lai ilustrētu, kā uzdot jautājumus smart veidā ar piemēru; pārus jautājumiem par pašu problēmu, viens jautāja stulba veidā un smart veidā vienu.

Stulba: Kur es varu uzzināt sīkumi par Foonly Flurbamatic?
Šis jautājums tikai begs par „STFW“ kā atbildi.
Gudri: Es izmantoti Google, lai mēģinātu atrast „Foonly Flurbamatic 2600“ tīmeklī, bet es saņēmu nav noderīgas hits. Vai es varu saņemt rādītāju uz programmēšanas informāciju par šo ierīci?
Tas viens ir jau STFWed, un izklausās viņš varētu būt reāla problēma.
Stulba: Es nevaru saņemt kodu no projekta foo apkopot. Kāpēc tas ir bojāts?
The querent pieņem, ka kāds cits ieskrūvē augšu. Augstprātīgs git …
Smart: no projekta foo kods nav apkopo saskaņā Nulix versiju 6.2. Esmu lasīt FAQ, bet tas nav kaut kas tas ir par Nulix saistītās problēmas. Lūk mana kompilācijas mēģinājumā atšifrējums, tas ir kaut kas man bija?
The querent ir noteikts vidi, izlasiet FAQ, rāda kļūdu, un nav pieņemot viņa problēmas ir kāds cits vaina. Tas varētu būt vērts uzmanību.
Stulba: Es esmu, kam problēmas ar manu mātesplati. Var kāds palīdzēt?
J. Random Hacker atbilde uz to varētu būt „Pareizi. Vai jums ir nepieciešams atraugām un diapering, pārāk „seko perforators taustiņu Delete?.
Gudri: Es mēģināju X, Y un Z uz S2464 mātesplati. Ja tas nelīdz, es mēģināju A, B, un C Piezīme ziņkārīgs simptoms, kad es mēģināju C. Acīmredzot florbish ir grommicking, bet rezultāti nav tas, ko varētu sagaidīt. Kādi ir parastie iemesli grommicking par Athlon MP mātesplatēm? Kāds got ideju vairāk testiem varu palaist pin nosaka šo problēmu?
Šis cilvēks, no otras puses, šķiet cienīgs atbildi. Viņš / viņa ir izstādīti problēmu risināšanas izlūkošanas nevis pasīvi gaidīt atbildi nomest no augšienes.

Jo pēdējo jautājumu, pamanīt smalks, bet būtiska atšķirība starp prasīga „Dodiet man atbildi“ un „Lūdzu, palīdziet man saprast, kāda papildu diagnostika es varu palaist sasniegt apgaismību.“

Faktiski, šī pēdējā jautājuma forma ir cieši balstīta uz reālu starpgadījumu, kas notika 2001.gada augustā uz Linux kodola vēstkopā (lkml). Es (Eric) bija viens uzdodot jautājumu, kas laika. Man bija redzēt noslēpumaino uzkāršanos uz Tyan S2462 mātesplati. Šajā sarakstā ir biedri piegādā kritisko informāciju, ko es nepieciešama, lai atrisinātu tās.

Uzdodot jautājumu, kā es izdarīju, es deva cilvēkiem kaut ko košļāt uz, es to vienkārši un pievilcīgi viņus iesaistīties. Es parādīja cieņu mani vienaudži spēju un aicināja tos konsultēties ar mani kā peer. Es arī parādīja cieņu par vērtību savu laiku, darot zināmu bezcerīgās Es jau palaist uz leju.

Pēc tam, kad es pateicos visiem, un atzīmēja, cik labi šis process bija strādājis, lkml loceklis norādīja, ka viņš domāja, ka tas bija strādājis nav, jo es esmu „nosaukums“ šajā sarakstā, bet tāpēc es lūdza jautājumu pareizu formu.

Hakeri ir dažos veidos ļoti nežēlīgs nopelniem, es esmu pārliecināts, ka viņš bija taisnība, un, ja es būtu uzvedies kā sūklis es būtu liesmoja vai ignorētas nav svarīgi, kas man bija. Viņa ierosinājums, ka es rakstīt visu incidentu kā mācību citiem izraisīja tieši sastāvu šīs rokasgrāmatas.

Ja jūs nevarat saņemt atbildi

Ja jūs nevarat saņemt atbildi, lūdzu neņemiet to personiski, ka mēs neuzskatām, mēs varam jums palīdzēt. Dažreiz lūdza grupas dalībnieki var vienkārši nevar zināt atbildi. Neviena atbilde nav tas pats, kas tiek ignorēta, lai gan, protams, ir grūti pamanīt atšķirību no ārpuses.

Kopumā, vienkārši atkal ievietot savu jautājumu ir slikta ideja. Tas tiks uzskatīts par bezjēdzīgi kaitinošas. Ir pacietība: ar Jūsu atbildi persona var būt atšķirīga laika zonu un aizmidzis. Vai tas var būt, ka jūsu jautājums nav labi veidoti, lai sāktu ar.

Ir arī citi avoti palīdzību jūs varat doties uz, bieži avoti labāk pielāgot iesācēju vajadzībām.

Ir daudzi tiešsaistes un vietējo lietotāju grupas, kuras ir entuziasti par programmatūru, pat ja tie var nekad nav rakstīts jebkādu programmatūru sevi. Šīs grupas bieži veido tā, ka cilvēki var palīdzēt viens otram un palīdzēt jaunie lietotāji.

Ir arī daudz komercsabiedrību jūs varat līgums ar palīdzību, gan lieliem un maziem (Red Hat un SpikeSource ir divi pazīstamākajiem, tur ir daudzi citi). Vai nav dismayed pie ideju par maksāt par mazliet palīdzēt! Galu galā, ja jūsu auto dzinējs sitieniem galvas starplikas, iespējams, jūs varētu ņemt to uz remontdarbnīcu un maksāt, lai saņemtu to fiksēto. Pat ja programmatūra nav izmaksas jums kaut ko, jūs nevarat gaidīt, lai atbalsts, kas vienmēr nāk par brīvu.

Par tautas programmatūru, piemēram, Linux, ir vismaz 10.000 lietotāju skaits attīstītājs. Tas vienkārši nav iespējams vienai personai rīkoties atbalsta zvanus no vairāk nekā 10000 lietotāju. Atcerieties, ka pat tad, ja jums ir jāmaksā par atbalstu, jūs joprojām maksā daudz mazāk nekā tad, ja jums bija iegādāties programmatūru, kā arī (un atbalsts slēgta pirmkoda programmatūru parasti ir dārgāka un mazāk kompetenta nekā atbalstu uz lauka koda programmatūru) .

Kā atbildēt uz jautājumiem, kas noderīgs veids

Esi maigs. Problēma saistītais stress var padarīt cilvēku, šķiet rupjš vai stulba, pat ja viņi nav.

Atbildēt uz pirmo likumpārkāpējam off-line. Nav valsts pazemošanu nepieciešamība, lai kāds, kas var būt izgatavoti godīgs kļūda. Reālā Newbie nevar zināt, kā meklēt arhīvu vai ja uzdotie jautājumi ir saglabāti vai publicēta.

Ja jūs nezināt, lai pārliecinātos, tā teikt! Nepareizi, bet autoritatīvi skan atbilde ir sliktāks, nekā nav vispār. Nenorāda nevienu lejup pa nepareizu ceļu, vienkārši tāpēc, ka tas ir jautri, lai skaņu kā eksperts. Esiet pazemīgi un godīgi; rādītu labu piemēru gan querent un jūsu vienaudžiem.

Ja jūs nevarat palīdzēt, netraucē Vai nav jokot par procedūrām, kas varētu miskasti lietotāja uzstādīšana -. Nabadzīgajiem sulas varētu interpretēt kā tie norādījumiem.

Uzdot zondēšana jautājumus noskaidrot sīkāku informāciju Ja jūs labi tas, querent uzzināt kaut ko -. Un tā varētu jums. Mēģināt pārvērst sliktu jautājumu par labu vienu, atcerieties, ka mēs visi bijām newbies reizi.

Bet murminādami RTFM reizēm pamatoti, atbildot uz kādu, kas ir tikai slinks slob, rādītājs uz dokumentāciju (pat ja tas ir tikai ieteikums google par atslēgu frāze) ir labāks.

Ja jūs gatavojas, lai atbildētu uz jautājumu vispār, dod labu vērtību. Neliecina kludgy workarounds, kad kāds izmanto nepareizu instrumentu vai pieeju. Ieteikt labus instrumentus. Nepārkadrējot jautājumu.

Atbildiet uz faktisko jautājumu! Ja querent ir tik pamatīga, lai darīt savu pētījumu, un ir iekļauts vaicājumā, ka X, Y, Z, A, B, un C ir jau tiesāts bez labu rezultātu, tas ir ārkārtīgi nepalīdz atbildēt ar „Try vai B „vai ar saiti uz kaut ko, kas tikai saka,“ Try X, Y, Z, A, B vai C. „.

Palīdzība jūsu kopiena mācīties no jautājuma. Kad laukumā labs jautājums, uzdot sev „Kā attiecīgā dokumentācija vai Kontakti ir jāmaina tā, ka nevienam nav jāatbild tas atkal?“ Tad sūtīt plāksteris uz dokumenta uzturētāju.

Ja jūs pētījumus, lai atbildētu uz jautājumu, pierādītu savas prasmes, nevis rakstot it kā jūs velk atbildi no jūsu muca Atbildot viens labs jautājums ir kā barot izsalcis persona vienu maltīti, bet mācot viņiem pētniecības prasmes, piemēram, ir parādīt, kā. augt pārtiku uz mūžu.

Saistītie resursi

Ja Jums ir nepieciešama apmācība par to, kā personālo datoru, UNIX, un interneta darba pamati, skatiet UNIX un interneta pamatzināšanu HOWTO .

Atlaižot programmatūru vai rakstīt ielāpus programmatūru, cenšamies sekot pamatnostādnes, kas programmatūras izplatīšanu prakses HOWTO .

Pateicības

Evelyn Mitchell veicināja daži piemērs stulba jautājumiem un iedvesmoja „, kā dot labu atbildi“ sadaļā. Mihails Ramendik veicināja daži īpaši vērtīgus ieteikumus uzlabojumiem.

Veröffentlicht am
Kategorisiert in Allgemein

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert